رییس بنیاد نخبگان استان زنجان:
حل مسائل واقعی با کار گروهی، تجربه‌ای جدید در کشور است

رسولی با اشاره به مزیت‌های طرح شهید احمدی‌روشن، گفت: آشناسازی دانشجو با مسائل واقعی کشور و تمرین کارگروهی برای حل این نوع مسائل، تجربه جدیدی در کشور است که در این طرح پیاده‌سازی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور ایجاد و افزایش هم‌افزایی نخبگانی، جلسه تبادل‌نظر میان اساتید ۵ هسته نخبگانی مسئله‌محور استان زنجان به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

در این نشست، رسولی؛ رییس بنیاد نخبگان استان زنجان با اشاره به مزیت‌های طرح شهید احمدی‌روشن، گفت: اجرای این طرح گام مهمی برای تأمین نیازهای فناوری کشور در شرایط تحریمی و در بستر اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: طرح شهید احمدی‌روشن، طرحی نو با مزایای ویژه است که بنیاد ملی نخبگان مبتکر و مجری آن است. در این طرح که با مشارکت دانشجویان مستعد و علاقه‌مند از رشته‌های مختلف و از دانشگاه‌های مختلف کشور و زیرنظر اساتید خبره اجرا می شود، مسائل واقعی جامعه، صنعت و دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار می‌گیرند و راه‌حل‌های عملی در بستر اقتصاد مقاومتی ارائه و حل مسائل پیگیری می شوند.

رییس بنیاد نخبگان استان زنجان ادامه داد؛ آشناسازی دانشجو با مسائل واقعی کشور و تمرین کارگروهی برای حل این نوع مسائل، تجربه جدیدی در کشور است که در این طرح پیاده‌سازی می‌شود.

وی تصریح کرد: وجود تخصص‌های مختلف در هر هسته، موجبات هم‌افزایی و انتقال تجربه و دانش را برای اعضای هسته‌ها فراهم می‌آورد؛ همچنین حضور دانشجویان مستعدد در این طرح باعث افزایش امید و روحیه مشارکت در آنان خواهد شد.

رسولی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۹ نزدیک به ۲8۰ طرح شهید احمدی‌روشن در بنیاد ملی نخبگان مصوب و هم اکنون در مرحله اجرا هستند، بیان کرد: برگزاری جلسات مشترک هماهنگی بین اساتید و دانشجویان طرح‌هایی که در حوزه‌های کاری نزدیک بهم تعریف شده‌اند، فرصتی مغتنم برای اشتراک‌گذاری روش‌های مبتکرانه و جدیدی است که در حل مسائل مشابه در دیگر طرح‌ها حاصل شده‌اند؛ بدین وسیله این تجارب به سهولت در اختیار دیگر هسته‌های علاقه‌مند نیز قرار می‌گیرد و در نتیجه از پتانسیل سایر هسته‌ها در حل مسائل استفاده می‌شود.

در این نشست، اساتید خبره هسته‌ها به شرح اقدامات انجام‌شده در طول دوره و نحوه مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های علمی هسته‌ها پرداختند و مشارکت علمی و عملی دانشجویان در اجرای مسائل واقعی را یکی از عمده ویژگی‌های این طرح بر شمردند.

تاریخ انتشار : 1400/02/18
کد : 111430
تعداد بازدید: 172