6 برنامه ملی برای ارتقای حوزه سلامت در کشور

با حمایت معاونت علمی و فناوری 6 برنامه در حوزه سلامت تعریف شده است تا ارزش افزوده برنامه ملی جهش اقتصاد زیستی بالا رود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ این 6 برنامه قرار است بیش از 6 میلیارد دلار درآمد ناخالص ملی کشور را ارتقا دهد. یعنی اجرای درست و کامل این برنامه‌ها 13 درصد ارزش افزوده برنامه ملی جهش اقتصاد زیستی را محقق می‌کند. عددی قابل توجه که می تواند نقشی اثرگذار در رونق اقتصادی کشور داشته باشد.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب این 6 برنامه در تلاش است تا حوزه سلامت کشور را ارتقا دهد. این کار را نیز با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق اجرایی خواهد کرد.

در این برنامه پیش‌بینی شده که اجرای پروژه تولید داروها، حد واسط‌ها و مواد اولیه دارویی بیش از یک هزار میلیون دلار، تولید واکسن های انسانی عددی حدود 2 هزار و 400 میلیون دلار و تولید محصولات آرایشی حدود 600 میلیون دلار ارزش افزوده به اقتصاد کشور تزریق کند.

همچنین طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تولید فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل حدود 130 میلیون دلار، تجهیزات و ملزومات پزشکی بیش از یک هزار میلیون دلار و تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعت دارویی عددی حدود یک هزار و 100 میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان خواهد آورد.

تاریخ انتشار : 1400/02/15
کد : 111421
تعداد بازدید: 124