در کرج تبیین شد/
اظهارنامه معاملاتی فصلی و تفاوت آن با اظهارنامه ارزش‌افزوده

وبینار آموزشی «اظهارنامه معاملاتی فصلی و اظهارنامه ارزش‌افزوده» با همکاری بنیاد نخبگان استان البرز و پارک علم‌وفناوری البرز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامة برگزاری برنامه‌های توانمندسازی و با هدف زمینه‌سازی برای موفقیت بیشتر مستعدان‌برتر در حوزة کسب‌وکارهای نوپا، وبینار آموزشی «اظهارنامه معاملاتی فصلی و اظهارنامه ارزش‌افزوده» با همکاری بنیاد نخبگان استان البرز و پارک علم‌وفناوری البرز برگزار شد.

در این نشست عنوان شد: به‌تمامی خریدوفروش‌هایی که مؤدی (حقیقی و حقوقی) در مدت‌زمان معین انجام می‌دهد معاملات فصلی گفته می‌شود. در حقیقت همان‌گونه که از نام آن پیداست، این مدت‌زمان معین به‌صورت سه‌ماهه بوده و آغاز هر فصل خورشیدی، آغاز دوره سه‌ماهه است.

در ادامه افزوده شد: صورت معاملات فصلی تنها محدود به ارائه فهرست معاملات است و در آن مالیات جداگانه‌ای دریافت نمی‌شود؛ در حقیقت صورت معاملات فصلی تنها روشی برای شفاف‌تر شدن معاملات و معامله‌گران است درحالیکه مالیات بر ارزش‌افزوده نوعی مالیات است که درعین‌حال مشمولان آن ملزم به ارائه صورت معاملات فصلی هستند.

لازم به ذکر است، این برنامه در قالب دورة عمومی و ویژه فعالان حوزه امور مالی، صاحبان شرکت‌ها و کسب‌وکارهای خلاق و دانش‌بنیان، شنبه؛ چهارم اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1400/02/05
کد : 111370
تعداد بازدید: 186