طرح‌های تامین مالی جمعی به جذب سرمایه شرکت‌های دانش‌بنیان کمک می‌کند

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند برای جذب سرمایه در طرح‌های تامین مالی جمعی مشارکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از مشارکت‌کنندگان در طرح تامین مالی جمعی است. طرحی که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، سازمان بورس و اوراق بهادار و سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری (کرادفاندینگ) اجرایی می‌شود.

در این طرح برای شرکت‌ها این امکان فراهم است که تامین مالی جمعی از طریق صدور اوراق مشارکت برای سرمایه گذاری بورسی را تجربه کنند. همچنین جذب سرمایه برای شرکت‌ها تا سقف 10 میلیارد تومان طبق دستور العمل ابلاغی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص تامین مالی جمعی نیز از دیگر مزایای مشارکت در این طرح است.

دیگر مزایای حضور در این رویداد برای متقاضیان شامل «امکان حضور در کافه سرمایه تابستان کارن کراد»، «امکان تامین مالی شرکت با دو مدل مشارکت در درآمد و مشارکت در سهام شرکت» و «امکان بهره مندی از مزایای صندوق نوآوری و شکوفایی در صورت دانش بنیان بودن محصول و شرکت به صورت همزمان» می شود.

متقاضیان برای ثبت نام تا 18 اردیبهشت ماه فرصت دارند به اینجا مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1400/01/30
کد : 111341
تعداد بازدید: 66