رییس دانشکدة شیمی دانشگاه بوعلی:
جامعة دانشگاهی انگیزه و توان بالایی برای اثرگذاری در جامعه دارد

داود نعمت‌الهی، فراهم آوردن فرصت و بستر مناسب و ایجاد انگیزه در دانشجویان را گامی مؤثر در راستای رشد و شکوفایی استعدادها و توانایی‌ها و تعلیم آنان برای ایجاد اشتغال در آینده دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامة برگزاری برنامه‌های الگوسازی و تکریم سرآمدان بومی و زمینه‌سازی برای معرفی بیشتر آنان به جامعة دانشگاهی، رییس بنیاد نخبگان استان همدان به همراه جمعی از جامعة نخبگانی با داود نعمت‌الهی؛ رییس دانشکده و عضو هیئت‌علمی گروه شیمی دانشگاه بوعلی‌سینا دیدار و از زحمات این استاد سرآمد قدردانی کرد.

در این دیدار، حمید بلالی؛ بنیاد نخبگان استان همدان ضمن اشاره به برخی از فعالیت‌ها و دستاوردهای استاد نعمت‌الهی، وی را از سرآمدان استان در حوزةعلم و پژوهش دانست و گفت: استاد نعمت‌الهی همواره نگاه کاربردی به علم داشته‌اند و به همین دلیل نیز با تشکیل هسته‌ای قدرتمند، در دو دوره از طرح شهید احمدی‌روشن فعالیت کردند.

وی با اشاره ظرفیت‌های بومی استان در حوزة علم و فناوری، افزود: در طرح شهید احمدی‌روشن دانشگاه بوعلی سینا از نظر تعداد طرح‌های تحقیقاتی مسئله‌محور و تعداد برگزیدگان در بین دانشگاه‌های کل کشور به غیر از تهران رتبه نخست ملی را بدست آورد که این نشان‌دهندة انگیزه و توان بالای جامعة دانشگاهی استان برای اثرگذاری در کشور است.

در ادامه، داود نعمت‌الهی؛ رییس دانشکدة شیمی دانشگاه بوعلی سینا نیز با مثبت‌ ارزیابی‌کردن اقدامات و فعالیت‌های بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیاد نخبگان استان همدان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و علمی، طرح شهید احمدی‌روشن را از مهمترین و ارزشمندترین اقدامات کشور در حوزة نخبگان و دانشگاهیان دانست.

وی تصریح کرد: این طرح توانسته با فراهم آوردن فرصت و بستر مناسب و ایجاد انگیزه در دانشجویان منتخب، گامی مؤثر در راستای رشد و شکوفایی استعدادها و توانایی‌ها و تعلیم آنان برای ایجاد اشتغال در آینده بردارد.

 

تاریخ انتشار : 1400/01/30
کد : 111338
تعداد بازدید: 98