محدودیت‌ها فرصت تحصیل را از دانشجویان بین‌المللی گرفت

بر اساس آخرین یافته‌ها در حوزه مهاجرت‌های دانشجویی بین‌المللی، این دانشجویان باید در حوزه سلامت اولویت داشته باشند تا بتوانند تحصیل خود را ادامه دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بر اساس یافته تحلیل‌های بین‌المللی، ذینفعان بخش آموزش کشور معتقدند دانشجویان بین المللی باید به عنوان بخشی از اولویت‌های بهداشتی و سلامت مورد توجه جدی قرار بگیرند.

از زمان قرنطینه استرالیا در سال 2020 به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کرونا، دانشجویان بین المللی قادر به سفر به این کشور نبودند. آلن تودج وزیر آموزش فدرال استرالیا اخیراً گفت که این کشور تا سال 2022 شاهد بازگشت دانشجویان بین المللی به صورت دسته جمعی نخواهد بود.

تأخیر در واکسیناسیون استرالیا باعث نگرانی شده است چراکه این امر از ورود بیشتر به کشور جلوگیری می‌کند. ذی‌نفعان هشدار می دهند که دانشجویان بین المللی صبر خود را از دست داده اند و تلاش میکنند مقصد تحصیل خود را تغییر دهند.

استرالیا در پی تأخیر در فرآیند واکسیناسیون، به دنبال یافتن راه حل هایی برای شروع بازگرداندن دانشجویان بین‌المللی است و مؤسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌ها، تلاش خود را برای این امر افزایش داده‌اند.

ذی نفعان حوزه آموزش بین‌المللی معتقدند هرگونه تأخیر بیشتر در بازگشایی مرزهای استرالیا از سال 2021 عواقبی را به دنبال خواهد داشت که برای چندین سال ضررهایی را به دانشگاه‌ها و سایر ارائه دهندگان و همچنین رفاه ملی وارد می‌کند.

سهم قابل توجهی از بودجه این حوزه به دانشجویان بین‌المللی اختصاص دارد. این دانشجویان حدود 40 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی، حمایت از 250هزار شغل، ثروت فرهنگی و اقتصادی زیادی را با خود به ارمغان می آورند.

نگرانی در مورد چگونگی تأثیر بسته شدن مرزها بر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استرالیا که به دانشجویان بین المللی متکی هستند افزایش یافته است. تأثیر دانشجویان برای بازگشت به استرالیا بسیار متفاوت است و دانشگاه ها و سایر ارائه دهندگان آموزش به شکل‌های مختلف تحت تأثیر قرار گرفته اند.

در نوامبر سال 2020 ، از همه ایالت ها برای ارائه برنامه های ورود دانشجویان برای بازگشت گسترده دانشجویان بین المللی دعوت شد. تمام حوزه های نقش آفرین در حال کار بر روی برنامه های ورود دانشجو هستند، اما هیچ برنامه راهبردی در این حوزه نهایی نشده است.

تاریخ انتشار : 1400/01/28
کد : 111327
تعداد بازدید: 123