دانش‌آموختگان نانوفناوری پزشکی گرد هم می‌آیند

برگزاری همایشی مجازی با حضور دانش‌آموختگان نانوفناوری پزشکی زمینه را برای ارتقا و به اشترک‌گذاری‌ توانمندی‌های این حوزه فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ فناوری نانو پای خود را به حوزه‌های گوناگون صنعت باز کرده و تقریبا جایی نیست که ردی از این فناوری و قابلیت‌هایش دیده نشود. اما یکی از حساس‌ترین و در عین حال پرکاربردترین زمینه‌های نقش آفرینی نانوفناوری در حوزه پزشکی است.

ابعاد فوق‌العاده کوچک ذره‌های دارای ابعاد نانومتری، درهای جدیدی به روش‌های نوین درمانی و تشخیصی گشوده شده است. این شاخه کاربردی از نانوفناوری را در قالب حل مسایل پزشکی تعریف کرده‌اند و به اختصار (NIH) نامیده‌اند. نانوفناوری پزشکی می تواند مفاهیم جدیدی را عرضه کند که در درمان، تشخیص، پیگیری و کنترل کاربرد دارد.

بر همین اساس وبیناری با حضور دانش‌آموختگان نانوفناوری برگزار می‌شود تا آینده نانوپزشکی و کاربردهای آن در بیماری های مختلف بررسی شود.

این وبینار با شعار «نانوفناوری پزشکی از شعار تا عمل» 6 خردادماه سال جاری میزبان جمعی از دانش‌آموختگان نانوفناوری پزشکی، دانشمندان و فعالان فناور برجسته ایرانی مقیم خارج و داخل کشور خواهد بود.

ایجاد بستر تجاری‌سازی فناوری‌ها

انجمن علمی نانوفناوری پزشکی ایران با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی ایران این همایش را با محورهایی چون سامانه تشخیصی نانوترانوستیک و تصویربرداری پزشکی، سلول‌درمانی و مهندسی بافت، طراحی و تولید داروهای نوین، مدل‌سازی و شبیه‌سازی، هوش مصنوعی و نانوحسگرها برگزار می‌کند.

این رویداد علمی و فناوری شامل سخنرانی دانشمندان برجسته ایرانی مقیم خارج و داخل کشور، پانل‌های تخصصی فناوری و تجاری‌سازی و کارگاه‌های آموزشی بصورت جانبی در راستای همایش خواهد بود.

تمامی دانش آموختگان رشته نانوفناوری پزشکی، نانوفناوری دارویی و دانش آموختگانی که دارای پایان‌نامه کارشناسی ارشد یا دکتری در حوزه نانوپزشکی هستند می‌توانند در این همایش حضور داشته باشند و برای کسب اطلاعات بیش‌تر به آدرس سایت همایش مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1400/01/24
کد : 111309
تعداد بازدید: 56