رییس بنیاد نخبگان استان خراسان‌‌شمالی:
لزوم استفاده از همة ظرفیت‌های درون‌استانی برای حمایت از مستعدان

بخشی گفت: شناسایی و حمایت از جامعة نخبگانی نیازمند استفاده از همة ظرفیت‌های موجود در استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمود بخشی؛ رییس بنیاد نخبگان استان خراسان‌‌شمالی در نشست خبری با اصحاب‌رسانه، ضمن اشاره به تعریف نخبه و استعدادبرتر از دیدگاه سند راهبردی کشور در امور نخبگان، به اهمیت نخبگی و نخبه‌پروری در دیدگاه بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و گفت: اثرگذاری شاخص بودن در حوزة تخصصی، از مهمترین ملاک‌های نخبگی است.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های توان‌افزایی برای مستعدان‌برتر، افزود: خوشبختانه بنیاد نخبگان استان در سال گذشته توانست چه در برنامه‌های اجرایی و چه در حوزة ارائه خدمات به جامعة نخبگانی، عملکرد مطلوبی داشته باشد.

بخشی نخبه‌شناسی را یکی از مهمترین فعالیت‌های بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی در سال گذشته دانست و ادامه داد: در سال گذشته علاوه بر شناسایی، هدایت و حمایت مستعدان‌برتر، جمعی از نخبگان و سرآمدان استان شناسایی و معرفی شدند و در قالب اعطای گرنت‌های پژوهشی حمایت‌های خوبی انجام شد.

رییس بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی در پایان با تأکید بر لزوم هم‌افزایی و تعامل همة دستگاه‌های درون‌استانی، تصریح کرد: شناسایی و حمایت از جامعة نخبگانی نیازمند استفاده از همة ظرفیت‌های موجود در استان است.

تاریخ انتشار : 1400/01/23
کد : 111301
تعداد بازدید: 129