پردازش مجدد ویزا برای دانشجویان متوقف شد و آموزش بین‌المللی به تعویق افتاد

هزاران دانشجوی چینی ممکن است نتوانند به دلیل مشکلات پردازش ویزا، پاییز امسال به ایالات متحده سفر کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به گفته اعضای یک گروه داوطلب که بر مهاجرت‌های بین‌المللی چین تمرکز دارد، هزاران دانشجوی چینی ممکن است نتوانند به دلیل مشکلات پردازش ویزا به ایالات متحده سفر کنند.

بر اساس این درخواست، خدمات ویزای تحصیلی آمریکا در چین بیش از 13 ماه است که بسته شده و هزاران پرونده تحصیلی در حال حاضر به تعویق افتاده است.

این گزارش ادعا می‌کند حتی اگر مدارس و دانشگاه‌ها تصمیم بگیرند که به طور کامل به روند آموزش دانشگاهی در پاییز امسال برگردند ، اکثر دانشجویان چینی نمی توانند ویزای خود را به موقع قبل از سفر به ایالات متحده دریافت کنند.

بیانیه ای در مورد سفارت و کنسولگری های ایالات متحده در وب سایت چین می گوید که کنسولگری های ایالات متحده در این کشور در حال حاضر قادر به از سرگیری خدمات روادید به روال گذشته نیستند.

در این بیانیه آمده است: ما در اسرع وقت خدمات روادید روتین را از سر خواهیم گرفت اما قادر به ارائه تاریخ خاصی نیستیم.

تعویق در پردازش‌ درخواست‌ها

سفارت و کنسولگری‌های ایالات متحده در چین به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، همچنین محدودیت سفر برای اتباع خارجی که تا 14 روز قبل از تلاش آن‌ها در چین بوده‌اند، هنوز با ظرفیت کمتری کار می کنند.

یک سفارت یا کنسولگری فقط در صورت در دسترس بودن منابع کافی مبنی بر این‌که ارائه خدمات از ایمنی لازم برخوردار است بررسی ویزای غیرمهاجرتی و مهاجرتی را از سر می گیرد.

با بهبود شرایط خاص، سفارتخانه ها و کنسولگریها با ارائه اولویت خدمات معمول به شهروندان ایالات متحده و پردازش درخواست های ویزای مهاجرت ، خدمات دیگر را شروع می‌کنند.

طبق اعلام وزارت امور خارجه، دفترهایی که درخواست های ویزای غیر مهاجرتی را پردازش می کنند، اولویت‌بندی را به مسافران با نیازهای فوری، دیپلمات‌های خارجی، داده اند. همچنین دسته‌های مهم از مسافران مانند افرادی که برای کمک به پاسخ ایالات متحده به بیماری همه گیر کووید19، دانشجویان ، و ویزای کار موقت درخواست داده‌اند با سرعت بیشتری رسیدگی می‌شوند.

بر اساس داده های Open Doors، در مجموع 372هزار و 532 دانشجوی چینی در ایالات متحده در سال تحصیلی 2019 و 2020 حضور داشتند. تأثیر اقتصادی آن‌ها برای سال 2019 نزدیک به 15 میلیارد دلار بود.

در صورت ادامه مشکلات پردازش ویزا، دانشجویان چینی سایر کشورها مانند انگلیس و کانادا را به عنوان گزینه‌های تحصیل در خارج از کشور جذاب‌تر از ایالات متحده در نظر می‌گیرند و از میزان دانشجویان بین‌المللی چین افزایش خواهد یافت.

تاریخ انتشار : 1400/01/23
کد : 111297
تعداد بازدید: 95