دانشجویان ایده‌پرداز در «رویداد فرصت»

مراسم افتتاحیه رویداد ملی «فرصت» به عنوان یکی از محورهای طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان با حضور مسئولان بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد فرصت، یک رویداد فناورانه و ایده محور است که تلاش کرده است تا در راستای آموزش و توانمندسازی دانشجویان مستعد، شبکه‌سازی میان دانشجویان صاحب ایده و مجموعه‌های سرمایه‌گذار و فناور، یک رویداد رقابتی برگزار کند.

تلاش برای حل نیازهای صنعت و جامعه و تولید محصول با حمایت بنیاد ملی نخبگان، در قالب طرح شهید بابایی، از جمله اهداف رویداد رقابتی فرصت محسوب می‌شود. مراسم رویداد فرصت به صورت همزمان برای شرکت کنندگان مجازی رویداد هم‌رسانی شد.

ارائه طرح‌ها

در این دوره، دانشجویان با تشکیل تیم‌های رقابتی و حضور در قطب‌های صنعتی کشور، در پنج حوزۀ کشاورزی نوین، اتوماسیون صنعتی، لوازم خانگی، سلامت و بهداشت و صنعت دریایی رقابت می‌کنند.

دانشجویان در مسیر رویداد فرصت، علاوه بر دریافت آموزش‌های تخصصی ویژه، تحت هدایت منتورهای مجرب قرار گرفته و با کار تیمی به پرورش ایده، طراحی صنعتی و ساخت محصول خود می‌پردازند. در پایان نیز تیم‌های برگزیده علاوه بر بهره‌مندی از مزایای طرح شهید بابایی، می‌توانند سرمایۀ لازم برای ایجاد کسب‌وکار خود را جذب کنند.

حضور پر تعداد دانشجویان

۵۲٠ نفر در قالب ۱۳۳ تیم در این رویداد حضور یافته اند. بحث تولید قفس پرورش ماهی، دستگاه چیپس ساز خانگی، اتوماسیون ماشین‌کاری و گلدان هوشمند از جمله رشته‌های بودند که تیم‌های شرکت‌کننده برای تولید محصول بهینه در این رشته‌ها، ایده‌های خود را ارائه کردند.

در این مرحله از رویداد شرکت‌کنندگان طرح‌های خود را عرضه می‌کنند و سپس برای پیشبرد این طرح‌ها یک ماه فرصت خواهند داشت. در نهایت تیم‌های منتخب، برای ساخت محصولات، از گرنت و  حمایت مالی برخوردار می‌شوند.

در یک نمایشگاه نیز محصولات ساخته شده در خلال این رویداد، به نمایش درخواهد آمد، تا سرمایه گذاران بالقوه با این محصولات آشنا شوند.

در پایان مراسم، پنلی با حضور کارشناسان صندوق نوآوری و شکوفایی و بنیاد ملی نخبگان برای گفتگوهای کارشناسی در حوزه‌های فنی مرتبط با رویداد. برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1400/01/21
کد : 111287
تعداد بازدید: 135