شرکت‌های صنعتی اردبیل، میزبان مستعدان‌برتر بومی

برنامة تور بازدید صنعتی با هدف آشنایی مستعدان‌برتر با آخرین دستاوردهای متخصصان حوزة صنعت در اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در دنیای امروز، رابطه‌ای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است؛ بطوریکه می‌توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می‌آید.

تکنولوژی طبق تعریف اسکاپ، چهار رکن اساسی دارد: انسان، ماشین، سازمان و اطلاعات که تعامل این‌ها با یکدیگر موجب رشد و توسعه اقتصادی می‌شوند؛ بنابراین ارتباط صنعت و دانشگاه در هر کشوری می‌تواند تأثیری تعیین‌کننده در رشد اقتصادی داشته باشد.

در همین راستا، مستعدان‌برتر استان اردبیل با همکاری بنیاد نخبگان و شرکت شهرک‌های صنعتی استان، در قالب برنامة «تور بازدید صنعتی» از صنایع مختلف استان بازدید کردند.

در این برنامه، مستعدان با حضور در کارخانه‌های اشجع باتری (تولیدکننده انواع باتری‌های ماشین‌های سبک و سنگین با تکنولوژی روز دنیا)، شرکت شیمی پژوهان (تولید‌کننده زغال اکتیو) و شرکت شیرهای صنعتی (تولیدکننده عملگرهای هیدرولیکی و پنوماتیکی) از خط تولید این کارخانه‌ها دیدن کردند و از نزدیک با فضای کار صنعتی و مهارت عملی آشنا شدند.

آگاهی از نقش این شرکت‌ها در اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی در استان و همچنین آشنایی با آخرین دستاوردهای محققان و متخصصان بومی در صنایع یادشده، از مهمترین محورهای این برنامه بود.

تاریخ انتشار : 1399/12/05
کد : 111088
تعداد بازدید: 159