رییس بنیاد نخبگان استان کرمان:
گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان مانع مهاجرت به کلانشهرها می‌شود

سعیدی گفت: گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان نقش بسزایی در ماندگاری مستعدان‌برتر و جلوگیری از مهاجرت به کلانشهرها دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رییس بنیاد نخبگان استان کرمان به همراه جمعی از مستعدان‌برتر رشته‌های مکانیک، برق و کامپیوتر از شرکت دانش‌بنیان پیشرو صنعت دانش فراز در کرمان بازدید کردند.

در این بازدید، علیرضا سعیدی؛ رییس بنیاد نخبگان استان این شرکت را نمونه‌ای بارز در استفاده از توانمندی‌های مستعدان‌ بومی دانست و گفت: مستعدان‌برتر می‌توانند مانند صاحبان این قبیل شرکت‌ها، به جای مهاجرت به کلانشهرها، در محل تولد خود به فعالیت در حوزة دانش‌بنیان بپردازند و اثرگذاری بالایی داشته باشند.

در ادامه، عماد جمعه‌زاده و مسعود رضایی‌زاده؛ مدیران این شرکت و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه تحصیلات‌تکمیلی صنعتی کرمان که از مستعدان تحت حمایت بنیاد ملی
نخبگان نیز هستند، به تاریخچه تأسیس شرکت و نقش و اهمیت آن در اشتغال‌زایی تخصصی و ثروت‌آفرینی پایدار اشاره کردند.

در ادامه بر اهمیت کار تیمی، تعامل و هم‌افزایی بین اعضای گروه، توجه به هوش هیجانی و مدیریت آن و همچنین تمرکز بر اهداف تعیین‌شده در مسیر موفقیت و توسعه‌یافتگی شرکت‌ دانش‌بنیان تأکید شد.

شرکت دانش‌بنیان پیشرو صنعت دانش فراز در زمینه خدمات مشاوره صنایع، پایش وضعیت و بازرسی فنی، مهندسی معکوس و ساخت و شبیه‌سازی خطوط فرآوری مواد معدنی فعالیت دارد. این شرکت موفق به دریافت مجوز دانش‌بنیان از کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان برای دو محصول خود شده است.
 

تاریخ انتشار : 1399/12/04
کد : 111074
تعداد بازدید: 227