رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری تأکید کرد:
نقش مهم پژوهشسراها در توسعة فرهنگ ایده‌پردازی

بنیادیان با اشاره به اهمیت فعالیت پژوهشسراهای دانش‌آموزی، گفت: این مراکز نقش بسزایی در پرورش خلاقیت فردی و گروهی دانش‌آموزان و گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری و پژوهشسراهای دانش‌آموزی استان با هدف بررسی مسائل پژوهشسراهای استان و نقش آنها در شناسایی و حمایت مستعدان‌برتر دانش‌آموزی برگزار شد.

در این نشست، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان گفت: پژوهشسرای دانش‌آموزی از بازوهای علمی-پژوهشی آموزش‌وپرورش هستند و نقش بسزایی در شناسایی و فراهم آوردن زمینه رشد و هدایت استعدادها، پرورش خلاقیت فردی و گروهی دانش‌آموزان و گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش دارند.

وی بر لزوم فعال‌سازی پژوهشسراهای دانش‌آموزی استان تأکید کرد و افزود: در این مراکز دانش‌آموزان مستعد در زمینه‌های مختلف علمی و برای حضور در عرصه‌های فناوری، استعدادیابی و هدایت می‌شوند؛ به همین منظور تقویت این مراکز باید یکی از موضوعات مهم استان باشد.

بنیادیان ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در مواجه با موضوع پژوهشسراها، رویکرد حمایتی دارند و از طرح‌های فناورانه و نوآورانه در این حوزه حمایت می‌کنند.

امیدی مسئول پژوهشسراهای دانش‌آموزی چهارمحال‌وبختیاری نیز گفت: این مراکز امکانات خوبی برای حمایت از دانش‌آموزان صاحب ایده و خلاق دارد و خوشبختانه تأثیر مثبتی در پیشرفت این افراد داشته است.

وی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های مشترک بنیاد نخبگان استان و پژوهشسراها در راستای تسهیل فعالیت‌های پژوهشی دانش‌آموزان، بر ضرورت طراحی و اجرای برنامه‌های مشترک تأکید کرد.

تاریخ انتشار : 1399/11/08
کد : 110926
تعداد بازدید: 178