رییس بنیاد نخبگان هرمزگان مطرح کرد:
طرح شهید احمدی‌روشن، نمونه‌ای متمایز در بکارگیری توان نخبگانی

عامری‌سیاهوئی با اشاره به ابعاد طرح شهید احمدی‌روشن، گفت: در این طرح مؤلفه‌های روحیه جهادی، اقتصاد مقاومتی، پویایی و نشاط علمی و نیز توسعه فرهنگ دانش به وضوح دیده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست نخبگانی «توسعه فرهنگ دانش در کشور» با حضور رییس بنیاد نخبگان استان هرمزگان و جمعی از مسئولان بسیج سازندگی سپاه امام سجاد علیه‌السلام و مستعدان‌برتر برگزار شد.

دراین نشست، وحید عامری‌سیاهوئی؛ رییس بنیاد نخبگان استان هرمزگان به تشریح اقدامات لازم برای شناساندن، تصدی جایگاه و کسب فرصت‌های مناسب مطالعاتی-شغلی در جامعه پرداخت و خاطرنشان کرد: نخبگان، الگو و چراغ‌راه مسیر مستعدان هستند.

وی افزود: در راستای تحقق بند ث ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه کشور، بنیاد نخبگان استان هرمزگان با دستگاه‌های علمی و اجرایی استان تعامل مناسبی برقرار کرده است و در راستای آن، به اجرای برنامه‌های اثرگذاری از جمله اردوی جهادی اقدام کرده است.

عامری‌سیاهوئی تصریح کرد: نخبه فردی صاحب استعدادبرتر است که نسبت به محرومیت‌ها، حس مسؤولیت‌پذیری دارد؛ به همین دلیل حضور در اردوی‌های جهادی، یکی از مؤلفه‌های اصلی در اثرگذاری و تسریع فرآیند نخبگی مستعدان است.

رییس بنیاد نخبگان هرمزگان با اشاره به لزوم بهره‌مندی بهینه از توان نخبگانی و جلوگیری از مهاجرت نخبگانی، تأکید کرد: طرح شهید احمدی‌روشن یکی از بهترین نمونه‌های بکارگیری توان نخبگانی در رفع مشکلات و چالش‌های کشور است چراکه در این طرح مؤلفه‌های روحیه جهادی، اقتصاد مقاومتی، پویایی و نشاط علمی و نیز توسعه فرهنگ دانش به وضوح دیده می‌شود.

تاریخ انتشار : 1399/11/07
کد : 110918
تعداد بازدید: 101