رییس بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی:
همگرایی نخبگان و سرمایه‌گذاران لازمة توسعه‌یافتگی است

احمدی‌زاده با اشاره به لزوم تلفیق توان نخبگان و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاران، گفت: همگرایی نخبگان و سرمایه‌گذاران از اصول اولیة دستیابی به توسعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین جلسه کمیته شناسایی نخبگان و فعالان و سرمایه‌گذاران با حضور رییس دانشگاه بیرجند، رییس بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

در این نشست، سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رییس بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه توسعه ابتدا از ذهن آغاز می‌شود، گفت: توسعه امری است که باید همگرایی برای تحقق آن وجود داشته باشد.

وی افزود: تقویت جایگاه و قدرت اجرایی کمیته شناسایی نخبگان و فعالان و سرمایه‌گذاران یکی از الزامات امروز استان است چراکه سیاست‌گذاری بدون اجرا به نتیجه نمی‌رسد.

احمدی‌زاده ادامه داد: سیاست‌گذاری نیاز به فرآیندها و برنامه‌های مشخص و قدرت اجرایی دارد.

در ادامه،‌ خامسان؛ رییس دانشگاه بیرجند با اشاره به لزوم شناسایی استعدادها و زیرساخت‌های لازم برای توسعه، این امر را ابتدای مسیر توسعه توصیف کرد و گفت: تلفیق توان فعالان و نخبگان با سرمایه‌گذاران گامی مهم در رسیدن به توسعه است.

عابدی؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی نیز اظهار داشت: همأ دستگا‌ه‌ها و گروه‌های اثرگذار در توسعه‌یافتگی، باید در تعامل و همکاری با یکدیگر فعالیت کنند.

امکان خوداظهاری برای نخبگان و ایجاد بانک اطلاعاتی سرمایه‌گذاران، توجه به تجاری‌سازی علوم‌انسانی و جهت‌دهی سرآمدان این حوزه به سمت کارآفرینی، استفاده از توان متخصصان غیرمقیم، توجه اکید به صنایع روستایی و جهت‌دهی سرمایه‌ها به آن سمت، پرهیز از همپوشانی مسئولیت‌ها و موازی‌کاری در امور، بکارگیری توان موجود در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، معرفی نخبگان و سرآمدان به دستگاه‌های اجرایی، از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست به آنها اشاره شد.

تاریخ انتشار : 1399/11/06
کد : 110910
تعداد بازدید: 145