در کارگاه انگیزه‌های کارآفرینی مطرح شد:
استفاده مؤثر از منابع برای رسیدن به نتیجة مطلوب، ویژگی مهم کارآفرینان

کارگاه مجازی انگیزه‌های کارآفرینی به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامة برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تربیتی و به منظور جهت‌دهی استعدادهای تحصیلی به سمت حوزه‌های اشتغال‌زایی، کارگاه مجازی انگیزه‌های کارآفرینی به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی برگزار شد.

در این کارگاه عنوان شد: معیار در انتخاب انگیزه‌ها، تدوین دقیق‌تر نقشه‌راه کارآفرینی است؛ چراکه مسیر کارآفرینی و حتی مدل کسب‌وکار و مدل درآمدی، با توجه به انگیزه‌های متفاوت کارآفرین‌ها ترسیم می‌شود.

در ادامه با بیان اینکه انگیزه، نیروی محرکه و پیشران افراد است، بیان شد: انگیزه‌های کارآفرینی، گام‌های لازم برای تبدیل شدن افراد به کارآفرین است. کارآفرینان می‌دانند که باید در فعالیت‌ها یا وظایفی شرکت کنند که در آن سطح بالایی از مسئولیت فردی را به دست آورند؛ از این رو، این افراد برای طراحی برنامه‌هایی که ریسک متوسط رو به پایین دارند، نیازمند تلاش و مهارت فردی هستند. به عبارت بهتر، این افراد می‌دانند چگونه می‌توانند شرایط رسیدن به نقطة مطلوب را ایجاد و با استفاده مؤثر از منابع خود، بازخورد به موقع و شفاف را کسب کنند.

«نقشه‌راه کارآفرینی و ایجاد و مدیریت کسب‌وکارهای کوچک»، «مهارت‌های کارآفرینی چه هستند؟ آیا برای کارآفرینی آماده هستیم؟»، «از ایده تا فرصت اقتصادی: چند سوال برای ارزیابی ایده‌های کسب‌وکار»، «انواع کارآفرینی چیست؟ کدام راه، می‌تواند برای شما مناسب باشد؟»، «نشانه‌های شکست یک کسب‌وکار کوچک چیست؟»، «کارآفرینی در ایران و علت‌های شکست آن»، «آیا شما ویژگی‌های یک کارآفرین را دارید؟»، از مهمترین سرفصل‌های این کارگاه بود.

تاریخ انتشار : 1399/11/06
کد : 110909
تعداد بازدید: 130