نقش و اهمیت مدیریت روابط در تحکیم بنیان خانواده

وبینار آموزشی «مدیریت روابط بین فردی در خانواده» با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی به همت بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی و به منظور تقویت مهارت‌های ارتباطی افراد در خانواده، وبینار آموزشی «مدیریت روابط بین فردی در خانواده» با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی به همت بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد.

در این وبینار، عذرا زبردست؛ عضو هیئت‌علمی گروه روانشناسی دانشگاه گیلان با اشاره به اهمیت ارتباط سالم و نظام‌مند افراد خانواده با یکدیگر، بر نقش و اهمیت این مهم در حفظ و دوام بنیان خانواده تأکید کرد.

وی در ادامه ضمن تعریف و تشریح مهارت، ارتباط و عناصر ارتباط، گفت: فرستنده، گیرنده، پیام و کانال ارتباط، از مهمترین عناصر برقراری ارتباط سالم هستند که البته در این بین باید به تفاوت پیام کلامی و غیرکلامی نیز توجه داشت.

«تفاوت‌های عمده الگوهای ارتباطی زنان و مردان»، «توجه و تأکید به سهم فرستنده و گیرنده در ارتباط با تأکید بر پردازش پیام توسط گیرنده»، «شیوه‌های مخرب بازدارنده جر و بحث (تحقیر، جنگ، تخریب، فرار و تسلیم و ظاهر فریبی)»، «معیارهای شناسایی زوج‌های سالم و کژکار»، «تعریف و تعیین باورهای تحریفی در روابط زوجین (انتزاع گزینشی، تفکر همه یا هیچ، برچسب زنی، ...)» از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

«شناسایی باورهای خوشایند اما ناصحیح»، «کاتالوگ‌شناسی»، «ارائه و معرفی دقیق راهکارهای حل اختلاف و تعارض (تکنیک نامه عاشقانه، جلسه خانوادگی، برچسب‌زدایی»، «مسابقه رفتار مثبت، روز مراقبت، از سرگیری خاطرات مثبت، مدل سلامت و عشق ورزی فردی»، «ارائه راهکار خود دوستی و تکنیک love» از دیگر سرفصل‌های این برنامه بود.

تاریخ انتشار : 1399/10/27
کد : 110859
تعداد بازدید: 149