رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌و‌بویراحمد:
هستة نخبگانی باید محل پیوند دانش و نیازهای بومی باشد

اکوانی با اشاره به لزوم تدوین دقیق پروژه‌های طرح شهید احمدی‌روشن، گفت: هسته‌های حاضر در این طرح باید پل ارتباطی بین نیازهای جامعة بومی و دانش باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور نظارت بر روند اجرای طرح‌های شهید احمدی‌روشن در استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد، رییس بنیاد نخبگان استان با حضور در محل پژوهشکده گیاهان‌دارویی ساورز، از فعالیت‌های هستة پژوهشی «افزایش دوره ماندگاری و جلوگیری از کپک زدن نان و سایر فرآورده‌های تولیدی با استفاده از گیاهان دارویی» بازدید کرد.

 در این بازدید، اکوانی؛ رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌و‌بویراحمد ایجاد پیوند بین دانش و نیازهای استان و کشور و همچنین مشارکت دانشجویان در شناسایی و حل مشکلات واقعی را از مهمترین اهداف طرح شهید احمدی‌روشن عنوان کرد.

وی افزود: بنیاد ملی نخبگان با استفاده از همه ظرفیت‌های خود، از هسته‌های طرح شهید احمدی‌روشن حمایت می‌کند.

اکوانی تدوین دقیق و حساب‌شدة پروژه‌های حاضر در طرح شهید احمدی‌روشن را یکی از عوامل مهم در تحقق اهداف تعیین‌شده هسته‌ها دانست و گفت: هسته‌ها می‌توانند با نقشه‌راه دقیق و عملکرد حرفه‌ای، به نقطت مطلوب برسند.

در این برنامه، عزیزالله جعفری؛ استاد خبره این طرح نیز گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده ارائه داد.

لازم به ذکر است، در استان کهگیلویه‌وبویراحمد دو هستة دیگر نیز با عناوین «بهبود راندمان عملکرد بخش تصفیه خانه (هوازی و بی هوازی) در حذف COD» و «تولید استارتر» در قالب طرح شهید احمدی‌روشن فعالیت می‌کنند.

تاریخ انتشار : 1399/10/27
کد : 110858
تعداد بازدید: 163