در سمنان تأکید شد:
نقش مهم انجمن‌های علمی در توان‌افزایی مستعدان دانشگاهی

نشست مشترک رؤسای بنیادهای نخبگان استان سمنان و البرز با محوریت استفاده از ظرفیت انجمن‌های علمی در توان‌افزایی مستعدان‌ دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای هم‌افزایی و تعامل بنیادهای نخبگان استانی هم‌پهنه و همچنین اشتراک ظرفیت‌های موجود برای فعالیت‌های نخبگانی بیشتر، نشست مشترک رؤسای بنیادهای نخبگان استان سمنان و البرز برگزار شد.

در این نشست که اعضاء هیئت‌مدیره انجمن محیط‌زیست کشور نیز حضور داشتند، محمد نبییونی؛ رییس بنیاد نخبگان استان البرز گفت: گسترش ارتباط بنیادهای نخبگان استانی با انجمن‌های علمی کشور می‌تواند در توانمندسازی و مهار‌ت‌افزایی مستعدان نقش بسزایی داشته باشد.

وی افزود: شرایط همه‌گیری کرونا و لزوم برگزاری برنامه‌های بنیادهای نخبگان استانی به صورت مجازی، منجر به افزایش تعاملات بنیادهای نخبگان استانی و مستعدان برتر استان‌های دیگر و تبعاً بهره‌مندی بیشتر از برنامه‌های نخبگانی شد.

در این نشست، رییس انجمن زیست‌شناسی ایران نیز با اشاره به لزوم بهره‌مندی از توان نخبگانی و نقش آن در توسعة بخش‌های مختلف، همکاری انحمن‌های علمی کشور و بنیادهای نخبگان استانی را امری ضروری در توان‌افزایی مستعدان دانست.

تاریخ انتشار : 1399/10/24
کد : 110851
تعداد بازدید: 362