رویداد رقابتی «فرصت» در قالب طرح شهید بابایی برگزار می‌شود

رویداد «فرصت» در قالب طرح شهید بابایی با هدف تقویت همکاری‌های علمی و فناورانه حول نیاز‌های جامعه برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کشور پهناور ایران دارای ظرفیت‌های بالقوه زیادی در زمینه منابع انسانی و طبیعی است که متأسفانه تاکنون برای استفاده از این ظرفیت جهت ایجاد واحد‌های کوچک اقتصادی و کسب‌وکار و افزایش تولیدات دانش‌بنیان به صورت مدیریت شده و هدفمند اقدام اساسی شکل نگرفته است.
 
بسیاری از صنایع به دلیل نداشتن و یا ضعف ساختارهای پویای تحقیقاتی و با ظهور فناوری‌های جدید و پیشرفت صنعتی دنیا، در حال از بین رفتن در جریان رقابت‌اند و یا مجبور به وابستگی‌های شدید خارجی هستند که یکی از عوامل اصلی آسیب‌پذیری کشور در شرایط بحران و تحریم‌های خارجی است.
 
در همین راستا، شرکت کاشف طوبی با همکاری بنیاد ملی نخبگان و با هدف کمک به شبکه‌سازی و اجتماع نخبگان و استعدادهای درخشان، تقویت همکاری‌های علمی و فناورانه حول نیاز‌های جامعه، آشنا کردن تیم‌های مستعد با نیازهای بازار و صنعت و توانمندسازی آنان برای ایجاد کسب‌وکار حول فرصت‌های نوآورانه جامعه، به برنامه‌ریزی و اجرای رویداد ملی فرصت اقدام کرده است.
 
حل مسائل کشور و تشویق نهادهای دولتی و غیردولتی به حمایت از مستعدان‌برتر دانشگاهی در راستای تحقق اهداف مذکور از مهمترین اهداف این رویداد است. 
 
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت‌نام به آدرس این رویداد به نشانی https://oppevent.ir/ مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1399/10/23
کد : 110846
تعداد بازدید: 516