دوشنبه 29 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

حرفه‌ای شو؛ وبیناری برای فراگیری با نرم‌افزار ALOHA

کارگاه مجازی حرفه‌ای شو با همکاری بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی و دانشگاه علوم‌پزشکی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مدل‌سازی به وسیله نرم‌افزار یک روش سریع و دقیق برای پیش‌بینی میزان گسترش دامنه رهایش مواد و شبیه‌سازی پیامدهای آن است. از آنجا که مدل‌های ریاضی موجود برای مدل‌سازی پیامد شامل محاسباتی پیچیده و بسیار زمان‌بر هستند، بکارگیری نرم‌افزارهای شبیه‌سازی در این مرحله اهمیت خاصی پیدا می‌کند.

در این بین، ارزیابی پیامد خطراتی همچون رها شدن مواد شیمیایی پر خطر در محیط، یکی از ضروری‌ترین و اصلی‌ترین مراحل برای افزایش سطح ایمنی در واحدهای موجود یا در حال طراحی است که همین موضوع اهمیت استفاده از نرم‌افزار را دوچندان می‌کند. نرم‌افزار ALOHA  یکی از نرم‌افزارهای رایگان در زمینه انتشار آلاینده در هوا است.

بر همین اساس، کارگاه «حرفه‌ای شو» به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی و با تدریس مهری؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان‌شمالی به صورت وبینار برگزار شد.

در این وبینار آموزش کامل نحوه مدل‌سازی پیامد حوادث انتشار مواد شیمیایی توسط این نر‌م‌افزار، مشخص کردن دُز مواد سمی در اطراف منطقه داده شده به نرم‌افزار و همچنین کار با نرم‌افزار MARPLOT به شرکت‌کنندگان آموزش داده شد.

در پایان این وبینار نیز شرکت‌کنندگان در قالب حل چند تمرین عملی، با کارکردهای بیشتر این نرم‌‎افزار آشنا شدند.

تاریخ انتشار : 1399/10/23
کد : 110843
تعداد بازدید: 94

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601