دوشنبه 29 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان قزوین مطرح کرد:
ایجاد هسته‌های نخبگانی راهی برای توسعه فرهنگی و اقتصادی

رییس بنیاد نخبگان استان قزوین گفت: ایجاد هسته‌های نخبگانی سبب تحقق اهداف تعیین شده در حوزه توسعه فرهنگی، اقتصادی و علمی استان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری برنامه‌های مشترک بین‌دستگاهی با هدف ایجاد و گسترش هم‌افزایی‌ها به منظور حمایت بهتر و بیشتر از جامعه نخبگانی، جلسه مشترک رییس بنیاد نخبگان استان قزوین با رییس سازمان برنامه و بودجه استان برگزار شد.

علی رجب‏‌پور؛ رییس بنیاد نخبگان استان قزوین با اشاره به لزوم کارگروهی نخبگانی در حوزه نیازهای و مسائل استانی، ایجاد هسته‌های نخبگانی را یکی از رویکردهای اصلی بنیاد ملی نخبگان دانست و گفت: این امر سبب تحقق اهداف تعیین شده در حوزه توسعه فرهنگی، اقتصادی و علمی استان می‌شود.

یاری؛ رییس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین گفت: شناسایی و استفاده از پتانسیل‌ و ظرفیت‌های علمی و فناوری استان قزوین و حضور گسترده و هدفمند نخبگان در طرح‌های بزرگ استان ازجمله پروژه شتابگر ملی و ایجاد شهرک علم و فناوری و شهرک انرژی یک ضرورت است.

وی با اشاره به لزوم تبدیل مزیت‌های بومی به مزیت‌های رقابتی، افزایش سرمایه‌های اجتماعی پیرامون مزیت‌های بومی مانند باغستان‌های سنتی را امری مهم تلقی کرد.

بکارگیری هدفمند و مداخله ساختارمند نخبگان در موضوعات اولویت‌دار استان و زمینه‌سازی برای ارائه و عملیاتی‌شدن ایده‌ها و طرح‌های نخبگانی، مهمترین هدف این نشست بود.

تاریخ انتشار : 1399/09/12
کد : 110590
تعداد بازدید: 205

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601