دوشنبه 29 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

760 مرکز برای ارتقای خدمات آزمایشگاهی تلاش می‌کنند

760 مرکز آزمایشگاهی با به اشتراک‌گذاری محصولات خود ضمن افزایش کیفیت، سرعت خدمات‌رسانی در این حوزه را بالا بردند.

ه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،پلتفرم به اشتراک گذاری دستگاه ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور است. این مجموعه فناورانه ایجاد شد تا مسیری مطمئن برای استفاده از خدمات آزمایشگاهی در کشور باشد.

تیرماه 93 بود که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بنا به ضرورت حل مشکل دسترسی محققان به سرویس‌ها و خدمات آزمایشگاهی اقدام به راه‌اندازی شبکه‌ای از خدمات آزمایشگاهی کرد تا پژوهش‌های فناورانه در کشور سرعت و کیفیت بالاتری داشته باشد.

این مجموعه فناور با گذشت 7 سال از عمر فناورانه خود توانسته بیش از 760 دانشگاه، پژوهشگاه و شرکت خصوصی را پذیرا باشد و امروز با جمعیتی قابل توجه فعالیت می‌کند. کاری که به افزایش کیفیت خدمات آزمایشگاهی و رضایتمندی مردم از این خدمات منجر شده است.

این شبکه علاوه ‌بر مراکز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های مختلف، مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی را نیز در بر می‌گیرد. بخش‌های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی اعم از دانشگاه، پژوهشگاه، مرکز تحقیقاتی و مواردی از این دست، می‌توانند در این شبکه عضو شده، فعالیت کنند.

در این شبکه، خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های فنی و مهندسی، مکانیک، مواد و متالورژی، برق و الکترونیک، شیمی، هوا فضا، معدن، محیط‌زیست، کشاورزی و گیاهان دارویی، زیست‌فناوری و پزشکی، داروسازی، سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت، علوم شناختی و مغز، صنایع دستی، مواد غذایی و غیره، ارائه می‌شود.

تاریخ انتشار : 1399/09/12
کد : 110586
تعداد بازدید: 111

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601