دوشنبه 29 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه:
سرمایه‌گذار ایده نخبگانی را از رکود خارج می‌کند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قریشی گفت: ایجاد ارتباط میان نخبگان و سرمایه‌گذاران، طرح‌های نخبگانی که قابلیت عملیاتی‌شدن و رسیدن به تولید انبوه دارند را از رکود خارج می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه زمینه‌سازی برای آگاهی‌بخشی به جامعه از توان نخبگان بومی، رییس بنیاد نخبگان و جمعی از اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان مستعد دانشگاه‌های استان آذربایجان‌غربی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، دیدار کردند.

در این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی قریشی؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان و مستعدان در برنامه‌های نخبگانی، گفت: نیروی‌انسانی ارزشمندترین سرمایه هر کشوری است.

وی افزود: فقدان نیروی‌انسانی هوشمند، مدیر و مدبر، سبب عدم‌توانایی استفاده از منابع موجود در کشور می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قریشی خاطرنشان کرد: اگر روند تربیت نیروی‌انسانی با سرعت بیشتری ادامه یابد، در آینده‌ای نزدیک کشور به رتبه‌های علمی بالاتری دست یافته و خیلی از مشکلات به دست جوانان با استعداد حل خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه به  اهمیت فعالیت بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و یادآور شد: شناسایی و حمایت از نخبگان، اقدامی بسیار بزرگ و با اهمیت در توسعه و تعالی کشور است.

وی با اشاره به لزوم ایجاد ارتباط علمی میان دانشگاهیان نخبه و مستعد کشور، اظهار داشت: باید راهکار یا بستر مناسب ارتباطی بین دانشجویان نخبه در سراسر کشور ایجاد شود تا ایده و نظرات نخبگانی به اشتراک گذاشته شود چراکه امروزه با جزیره‌ای عمل کردن نمی‌‌توان به توفیق‌ رسید.

وی تصریح کرد: ارتباط بین نخبگان کشور علاوه بر ایجاد فضای کار گروهی، سبب عمیق‌تر و پخته‌تر شدن فعالیت‌های پژوهشی شده و از موازی‌کاری جلوگیری می‌کند.

امام جمعه ارومیه بر ضرورت ارتباط نخبگان با سرمایه‌گذاران نیز تأکید و خاطرنشان کرد: با ایجاد ارتباط بین نخبگان و سرمایه‌گذاران یا معرفی ایده‌های نخبگان به سرمایه‌گذاران، می‌توان طرح‌های نخبگانی که قابلیت عملیاتی‌شدن و رسیدن به تولید انبوه را دارند، مورد حمایت قرار داد تا از رکود علمی و ایده جلوگیری شود.

تاریخ انتشار : 1399/09/11
کد : 110580
تعداد بازدید: 220

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601