دوشنبه 29 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

خدمات ویژه برای فروش محصولات به شرکت‌های خلاق رسید

با توجه به افزایش روزافزون تعداد شرکت‌های خلاق، ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، تلاش دارد تا با افزایش تعداد خدمات عرضه شده به این شرکت‌ها رونق بیشتری در این زیست‌بوم ایجاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ با توجه به افزایش روزافزون تعداد شرکت‌های خلاق، ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق تلاش دارد تا با افزایش تعداد خدمات عرضه شده به این شرکت‌ها رونق بیشتری در این زیست‌بوم ایجاد کند.

شرکت‌های خلاق در زمینه های مختلف مانند تامین مالی و سرمایه‌گذاری و تسهیل فضای کسب و کار خدمات مختلفی را از این ستاد دریافت می‌کنند. بیمه تکمیلی، خدمات استقرار در فضای مسکونی شهری و تسهیلات مالی، بخشی از این بسته‌های خدمتی را شامل می‌شود.

با توجه به اهمیت توسعه بازار و فروش محصولات خلاق و فرهنگی، ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، توجه بیشتر خود را معطوف به این حوزه کرده است. در صورتی که شرکت‌های خلاق بتوانند بازار مناسبی برای فروش و عرضه محصولات خود پیدا کنند، مقدمات رشد و پویایی شرکت فراهم می‌شود. بر این اساس، این ستاد به تازگی اقلام بسیار متنوعی را به «سبد خدمات توسعه بازار محصولات خلاق» افزوده است.

با رایزنی‌های انجام گرفته با نهادها و دستگاه‌های مختلف اجرایی و عمومی، در آبان ماه 1399 تعداد خدمات عرضه شده برای توسعه فروش و بازار محصولات خلاق ۳۰ درصد افزایش یافته است.خدماتی مانند حمایت از حضور در نمایشگاه‌های تخصصی و تجاری منتخب داخلی، از قبل از این هم ارائه شده است، با این همه، ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، تلاش کرده است تا با رفع برخی موانع و افزایش سطح حمایت‌ها، زمینه استفاده همه شرکت‌های خلاق کوچک و شهرستانی را نیز از این بسته خدمتی، فراهم کند.

حمایت از تدوین گزارش تحقیقات بازار داخلی، ارزیابی آمادگی صادرات، مشاوره صادرات و واردات (رایگان)، معرفی و ترویج شرکت‌های خلاق در رسانه‌های مانند صداوسیما و مشاوره توسعه فنی محصولات، از جمله دیگر خدمات عرضه شده به شرکت‌های خلاق است. همچنین تا کنون شرکت‌های خلاق از خدماتی مانند، جذب ایرانیان خارج از کشور و حضور مستقل در نمایشگاه‌های خارجی ویژه شرکت‌های خلاق صادراتی، استفاده کافی به عمل نیاورده‌اند و بر این اساس، ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، در نظر دارد تا با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مسئول، زمینه حضور بیشتر شرکت‌های خلاق را در نمایشگاه‌های خارج از کشور فراهم آورد.

اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری، تهیه گزارش تحقیقات بازار خارجی ویژه شرکت های خلاق صادراتی، ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی برای صادرات مانند سایت به زبان خارجی و بروشور، خدمات تولید و نشر محتوا و مشاوره رایگان ویژه شرکت های خلاق صادراتی، تنها بخشی از خدمات عرضه شده در زمینه «توسعه بازار محصولات شرکت‌های خلاق» هستند.

فعالان فناور و فرهنگی و مدیران شرکت‌های خلاق برای آگاهی از دیگر موارد این خدمت و ثبت‌نام و برخورداری از این سبد خدمتی، می‌توانند به سایت برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق به آدرسwww.ircreative.isti.ir   مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1399/09/11
کد : 110578
تعداد بازدید: 99

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601