دوشنبه 29 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان گیلان:
صنعت گردشگری نقش مهمی در توسعه اشتغال پایدار و کارآفرینی دارد

مسعود اصفهانی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری نقش مهمی در توسعه اشتغال پایدار و توسعه کارآفرینی دارد،افزود: با توجه به جامعه‌ محور بودن و نقش این صنعت در توسعه اشتغال، ورود جامعه نخبگانی می‌تواند اثرگذاری کم‌بدیلی در این صنعت داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان گیلان با هدف توسعه اشتغال‌زایی و کارآفرینی و ایجاد انگیره در نخبگان و مستعدان‌برتر، وبینار«گردشگری خلاق و فرصت‌های پیش‌رو» را برگزار کرد.

در ابتدای این وبینار، مسعود اصفهانی؛ رییس بنیاد نخبگان استان گیلان به تشریح اهداف بنیاد نخبگان استان گیلان از برگزاری وبینارهای آموزشی پرداخت و گفت: توانمندسازی دانشجویان استعدادبرتر و ایجاد انگیزه در آنان و همچنین فراهم کردن بستر لازم برای طی کردن مسیر نخبگی از مهمترین اهداف برگزاری این برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری نقش مهمی در توسعه اشتغال پایدار و توسعه کارآفرینی دارد،افزود: با توجه به جامعه‌ محور بودن و نقش این صنعت در توسعه اشتغال، ورود جامعه نخبگانی می‌تواند اثرگذاری کم‌بدیلی در این صنعت داشته باشد.

رییس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک‌شناسی از سوی سازمان یونسکو، این موضوع را فرصت مناسبی برای ایده‌پردازی و خلاقیت نخبگان ومستعدان در توسعه صنعت گردشگری استان دانست.

در ادامه، روشن بابایی همتی؛ عضو هیئت‌علمی پژوهشکده گیلان‌شناسی دانشگاه گیلان و مدرس این کارگاه نیز گفت: موضوع گردشگری خلاق که پتانسیل آن در گیلان به وفور وجود دارد، یکی از عرصه‌هایی است که نخبگان و استعدادهای برتر به خوبی می‌توانند در آن مشارکت و اثرگذاری کنند.

وی با اشاره به جاذبه‌های فراوان گردشگری در گیلان، اظهار داشت: توسعه گردشگری خلاق، قطعاً توسعه اقتصادی را در پی دارد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با تعریف گردشگری خلاق، اهمیت گردشگری، رابطه گردشگری و کارآفرینی، شهرهای خلاق جهان، رویدادهایی که به گردشگری منتهی می‌شوند، روزهای جهانی که با گردشگری مربوط می‌شوند، گردشگری و بازاریابی، گذراندن اوقات فراغت، گردشگری مایس، بازاریابی سولومو، تکنولوژی سولومو، گردشکری خوراک و زبان غذایی را به تفصیل تشریح کرد.

تاریخ انتشار : 1399/09/10
کد : 110575
تعداد بازدید: 126

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601