دوشنبه 29 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

جوانان سیستان و بلوچستان جایگزینی برای محصولی آمریکایی ساختند

افزایش نفوذ فناوری در مناطق گوناگون کشور یکی از راهبردهای اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان،پس از سفرهای متعدد سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به استان سیستان و بلوچستان، مراکز مختلف زیست‌بوم نوآوری استان از جمله خانه خلاق و مرکز شتابدهی تاسیس شد.

فن بازار اما اصلی‌ترین بازوی تبادل تجاری فناوری در کشور محسوب می‌شود. نماینده استانی فن‌بازار در سیستان و بلوچستان با تکیه بر دانش بومی شرکت‌های دانش‌بنیان بسیاری از محصولات دانش‌بنیان را عرضه کرده است تا این استان بتواند نقشی تاثیر گذار در توسعه نفوذ فناوری در سراسر کشور ایفا کند.

یک «منبع تغذیه واحدهای گازی با 4 منبع اصلی و 4 منبع پشتیبان» از جمله این محصولات است. این منبع تغذیه از امکان جایگزینی اتوماتیک منابع، برخوردار است و جایگزین یک دستگاه آمریکایی شده است که پیش از این از خارج وارد می‌شد.

پس از تحریم‌ها، شرکت‌های آمریکایی از فروش این محصول به کشورمان خودداری کردند. بر این اساس یک شرکت دانش‌بنیان با تکیه بر استعداد جوانان فناور استان سیستان و بلوچستان، این محصول را بومی‌سازی کرد.

فن‌بازار منطقه‌ای سیستان و بلوچستان نیز فراخوانی صادر کرد تا در صورت تمایل واحدهای صنعتی سراسر کشور، با تماس با این فن بازار، بتوانند از این محصول ایرانی، بهره‌مند شوند.

دستگاه ضد عفونی با اشعه uvc ، سیستم کنترل دسترسی هوشمند جایگزین قفل و کلید و دستگاه کنورتو DC/DC مخصوص تغذیه بی‌سیم پست‌های انتقال و فوق توزیع،  از جمله دیگر محصولات دانش‌بنیان و فناوری است که به همت جوانان متخصص این استان ساخته شده‌اند.

واحدهای صنعتی و علاقه‌مندان به کسب جزئیات و اطلاعات بیشتر، می‌توانند به سایت شبکه فن بازار استان سیستان و بلوچستان مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1399/09/05
کد : 110552
تعداد بازدید: 174

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601