شنبه 27 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

اصفهانی مطرح کرد:
لزوم تعامل دانشگاه‌های بومی با بنیادهای نخبگان استانی

رییس بنیاد نخبگان گیلان با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: هماهنگی میان سازمان‌ها و نهاد‌های ذی‌ربط به منظور خدمات‌رسانی جامعه نخبگان، یکی از رسالت‌های مهم بنیاد ملی نخبگان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور فراهم کردن زمینه همکاری‌های علمی، فنی و پژوهشی بنیاد نخبگان استان گیلان با دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، نشست مشترک رییس بنیاد نخبگان گیلان با رییس این داشنگاه برگزار شد. 

مسعود اصفهانی؛ رییس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به انطباق اهداف و رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این دانشگاه به دلیل برخورداری از گستره وسیع خدمات آموزشی، تعدد نیروی‌انسانی متخصص و برخورداری از امکانات آزمایشگاهی و فضای آموزشی استاندارد، می‌‎تواند منشاء تحولات بسیاری باشد.

وی در ادامه به اهداف سند راهبردی کشور در امور نخبگان اشاره کرد و اظهار داشت: هماهنگی بین سازمان‌ها و نهاد‌های ذی‌ربط به منظور خدمات‌رسانی هر چه بهتر به نخبگان و استعداد‌های‌برتر، یکی از رسالت‌های مهم بنیاد ملی نخبگان است.

در این نشست، دوستدار؛ رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گزارشی از وضعیت علمی و پژوهشی این دانشگاه ارائه و به توضیحاتی درباره تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل و فارغ‌التحصیلان، آزمایشگاه‌ها و مراکز رشد، دانشکده‌ها و مدارس سما بیان کرد و بر لزوم توسعه همکاری‌ها با بنیاد نخبگان استان تأکید کرد.

وی افزود: با توجه به رسالت‌ّا و اهداف این دو نهاد، زمینه همکاری خوبی بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و بنیاد نخبگان گیلان وجود دارد که می‌‌توان از آنها برای رسیدن به اهداف مشترک بهره برد.

دوستدار با اشاره به فعالیت باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی، از این مرکز به عنوان محل پرورش استعدادهای خلاق یاد کرد و ادامه داد: ظرفیت‌های بسیار ویژه و امکانات استانداردی در این مرکز برای تحقیق و پژوهش در اختیار دانشگاهیان قرار دارد.

در این دیدار، معاون پژوهشی، مدیر روابط عمومی و مدیر باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز حضور داشتند

تاریخ انتشار : 1399/09/04
کد : 110542
تعداد بازدید: 160

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601