شنبه 27 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

اهمیت استقلال شخصیتی و نقش آن در تحکیم روابط زناشویی

کارگاه مشاوره «همسرانه» ویژه مستعدان‌برتر متأهل سراسر کشور، به همت بنیاد نخبگان استان یزد به صورت آنلاین برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای آموزش و مشاوره غنی‌سازی و تحکیم روابط زوجین و به منظور ارائه مهارت‌های لازم در بهره‌مندی از زندگی مشترک باکیفیت، کارگاه مشاوره «همسرانه» به همت بنیاد نخبگان استان یزد به صورت آنلاین برگزار شد.

سید حسین رضوی؛ رییس انجمن مشاوره یزد درباره مسائل حین ازدواج، گفت: شناخت تفاوت‌های زن و مرد و تأثیر آن در روابط زناشویی باعث تعادل و تفاهم بیشتر همسران در زندگی خواهد شد.
وی افزود: تعادل بین استقلال و وابستگی و ارتباط بین نامزدها با خانواده و دیگران و برنامه‌ریزی برای رفت و آمدها نیز از عوامل مهم در تثبیت و تحکیم روابط است.

در ادامه، طاهره حصیب؛ استاد دانشگاه نیز اظهار داشت: زوجین باید پس از ازدواج با مهارت‌های حل‌مسئله، فرزندپروری، مدیریت روابط زناشویی و مسائل اقتصادی آشنا باشند تا زندگی بهتری را تجربه کنند.

وی انتقاد، سرزنش، بی‌احترامی، جبهه‌گیری و سکوت را از مخاطرات زندگی زناشویی برشمرد و تصریح کرد: این موارد علائم هشداردهنده در زندگی زناشویی هستند و به شدت باید از آنها پرهیز کرد.

این کارگاه مشاوره طی سه جلسه 2 ساعته با حضور حدود 100 نفر از مستعدان‌برتر و دانشجویان سراسر کشور به صورت مجازی برگزار شد. علاقه‌‎مندان می‌توانند برای دیدن فیلم این کارگاه به سامانه بنیاد نخبگان استان یزد مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1399/09/04
کد : 110541
تعداد بازدید: 140

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601