نقش نخبگان در فرآیند برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کلان کشور

نشست هم‌اندیشی «نقش نخبگان در فرآیند برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های کلان کشور» به همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور تبیین اهمیت نقش نخبگان در تعالی و توسعه جامعه و بیان الزامات و پیش‌نیازهای تحقق این امر، نشست هم‌اندیشی «نقش نخبگان در فرآیند برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های کلان کشور» همراه با معرفی برنامه‌های جمع‌سپاری مجمع تشخیص مصلحت نظام به همت بنیاد نخبگان استان سمنان به صورت وبینار برگزار شد.

در این نشست، رضا کی‌پور؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان سمنان گفت: این نشست در راستای زمینه‏‌سازی برای اثرگذاری افراد و گروه‏های نخبه در کشور و تشویق نخبگان در فرآیند برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های کلان کشور برگزار شده که شرکت در برنامه‌های جمع‌سپاری مجمع تشخیص مصلحت نظام و بارگذاری ایده‌ها در سامانه نجم یکی از این فرصت‌ها است.

در ادامه داود فیض؛ عضو هیئت‌علمی دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه سمنان، اهداف، مأموریت‌ها و چشم‌انداز جمهوری‌اسلامی‌ایران در افق ۱۴۰۴ را تبیین و بر ضرورت و اهمیت نقش نخبگان در تدوین برنامه هفتم توسعه کشور تأکید کرد.

در بخش دیگری از این نشست، عبدالمحمد کاشیان؛ عضو هیئت‌علمی دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه سمنان نیز خلاصه‌ای از برنامه اول تا ششم توسعه و نقاط قوت و ضعف آن را بیان کرد.

نخبگان و مستعدان‌برتر می‌توانند جهت مشارکت در تدوین برنامه پنج ساله هفتم توسعه، تا آخر آبان ماه 1399 نسبت به ثبت ایده‌های تحولی خود در سامانه نجم به آدرس https://najm.cfss.ir/  اقدام کنند.

تاریخ انتشار : 1399/09/03
کد : 110538
تعداد بازدید: 171