استاندار قزوین:
توسعه منطقه‌ای با تشکیل هسته‌های نخبگانی امکان‌پذیر است

جمالی‌پور گفت: داشته‌های بومی با تشکیل هسته‌های نخبگانی به ابزار توسعه‌یافتگی همه‌جانبه تبدیل می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم تودیع و معارفه رییس بنیاد نخبگان استان قزوین با حضور استاندار، نماینده ولی‌فقیه در استان و معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در این نشست، هدایت‌الله جمالی‌پور؛ استاندار قزوین با اشاره به پیشینه استان قزوین در نخبه‌پروی، گفت: با نگاه به تاریخ قزوین خواهیم دانست که این شهر پایگاه علمی کشور بوده است.

وی افزود: استان قزوین پایگاه و جایگاه نخبگان بزرگ علمی، دینی و فلسفی بوده که وجود علمای تراز اول در این استان گواه این ادعا است.

جمالی‌پور با اشاره به اهمیت و ضرورت بکارگیری ظرفیت‌های علمی استان، تصریح کرد: بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیاد نخبگان استان یکی از مهمترین و اساسی‌ترین پایگاه‌های کشف و تربیت نخبگان است که برقراری ارتباط عمیق بین علم و صنعت می‌تواند به اثرگذاری بیشتر آن کمک کند.

استاندار قزوین اظهار داشت: قزوین استان بسیار ثروتمندی است و ظرفیت‌های بسیار عظیمی در این استان شکل گرفته که با تشکیل هسته‌های مشورتی نخبگان می‌توان این داشته‌ها را برای توسعه‌ همه‌جانبه بکار گرفت.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی؛ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین و امام جمعه شهر قزوین نیز نخبگان را گنج‌های با ارزشی دانست و گفت: مهمترین نهاد برای کشف و شکوفایی استعدادها و نخبگان، بنیاد ملی نخبگان است؛ این‌رو همه نهادها باید با این بنیاد همکاری و تعامل داشته باشند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن‌کریم،‌ افزود: خداوند متعال در قرآن بارها و بارها بر تکریم علم و عالم سفارش کرده است و به همین دلیل می‌توان قرآن را کتابی دانست که همواره بر نخبه‌پروری تأکید دارد.

آریا الستی؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان نیز با مثبت ارزیابی‌کردن اقدامات انجام‌شده در بنیاد نخبگان استان قزوین در سال‌های گذشته، بر لزوم همکاری و تعامل دستگاه‌های درون‌استانی خاصه استانداری با این بنیاد تأکید کرد.

وی تصریح کرد: بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیادهای نخبگان استان نه به عنوان یک نهاد موازی یا رقیب دیگر دستگاه‌های درون‌استانی بلکه به عنوان قرارگاهی برای نهادهای دیگر هستند تا مهمترین هدف که زمینه‌سازی برای اثرگذاری نخبگان در جامعه است را محقق کنند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از کریم افشار، علی رجب‌پور به عنوان سرپرست بنیاد نخبگان استان قزوین معرفی شد.

محمدبیگی؛ نماینده مردم قزوین در مجلس‌شورای‌اسلامی، نانگیر؛ معاون استاندار قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین زارعی؛ مسئول نهاد رهبری در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی، زندیه؛ معاون پژوهشی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی، مافی؛ رییس پارک علم و فناوری قزوین، از دیگر حاضران در این نشست بودند.

تاریخ انتشار : 1399/09/03
کد : 110536
تعداد بازدید: 195