جمعه 7 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

50 دانش‌بنیان به توسعه صنایع دریایی کمک می‌کنند

حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق در صنعت دریایی فرصتی است که به توسعه آن منجر می‌شود. بر همین اساس هم در حال حاضر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 50 شرکت در این حوزه فعالیت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ یکی از راه‌های تبدیل ایده و دانش موجود در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور به محصول و خدمات مورد نیاز، حمایت از شکل‌گیری دانش‌بنیان‌هایی است که انبار علم و فناوری محسوب می‌شوند. کاری که چند سالی است با شکل‌گیری زیست‌بوم فناوری و نوآوری محقق شده است. صنعت دریا هم یکی از صنایع منتفع از این توانمندی‌های دانشی است.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تشکیل گروه توسعه فناوری‌های دریایی در تلاش است تا حرکت علمی این صنعت را شتاب دهد. این کار را هم با حمایت از 50 شرکت دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق انجام داده است. این شرکت‌ها به حوزه ساخت، تولید و تامین نیازهای اولیه و قطعات مورد نیاز آن ورود کرده‌اند.

یکی دیگر از برنامه‌های گروه توسعه فناوری‌های دریایی در سال 99  حمایت از راه‌انداری مرکز نوآوری در استان‌های ساحلی کشور برای ایجاد و تقویت زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی است، به نحوی که هسته‌های فناور مستقر در این مراکز با حمایت و آموزش‌های لازم زمینه‌ساز ایجاد کسب‌وکارهای جدید و شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق در آینده شوند.

تاریخ انتشار : 1399/08/10
کد : 100428
تعداد بازدید: 71

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601