شنبه 8 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

40 هکتار از شهرک کاوش به شرکت‌های دانش‌بنیان برگزیده اختصاص می‌یابد

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از شهرک تحقیقاتی کاوش از آماده شدن زیرساخت‌های موردنیاز برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان برگزیده در فاز پیشرو این شهرک تحقیقاتی در قالب ۱۴ واحد مستقل تکمیل شده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشستی میان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. توسعه تجاریسازی ایده‌های فناورانه و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری دو مرکز از محورهای این نشست بود.

پس از این نشست محسن صالحی‌نیا رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از شهرک تحقیقاتی ۱۰۰ هکتاری ایدرو در استان البرز بازدید و به نقش ایدرو در بهم رسانی بخش تولید با شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: ۴۰ هکتار از این شهرک تحقیقاتی طبق برنامه کلی برای استفاده چرخشی و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان برگزیده که در سطوح بلوغ فناورانه رتبه های ۷ تا ۹ را دارا باشند از سوی این سازمان در نظر گرفته شده ‌است.

صالحی نیا اولویت سازمان های توسعه ای را پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان دارای سطح بلوغ فناوری بالا بیان کرد و افزود: ایدرو با این شرکت ها که مراحل تحقیقات فناورانه و ایده تا نمونه سازی محصول را با موفقیت گذرانده اند، برای مراحل تجاری سازی محصولات و تولید انبوه صنعتی از طریق مشارکت و الگوهای حمایتی در بستر شهرک تحقیقاتی کاووش همکاری می کند.

وی  نقطه عطف رسوخ و توسعه محصولات فناورانه در محیط تولید و صنعت را موفقیت در مرحله توسعه و تجاری سازی و تطابق مزیت های نمونه های فناورانه (Scale Up) دانست و بیان کرد: اگر فرایند صنعتی سازی و تولید انبوه این نمونه ها هم از بعد توجیه اقتصادی و هم تطابق با محیط تولید مهیا شود شاهد رسوخ دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در پیکره صنعت خواهیم بود

تاریخ انتشار : 1399/08/10
کد : 100426
تعداد بازدید: 91

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601