دوشنبه 10 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

خانه خلاق در کاشان راه‌اندازی می‌شود

ستاری در شهر کاشان و در جمع خبرنگاران این استان، با اشاره به راه‌اندازی خانه خلاق در این شهر، گفت: تمرکز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شهر کاشان، حمایت از صنایع فرهنگی وخلاق و تولید ماشین‌آلات و تجهیزات فرش ماشینی ایران ساخت در کشور است. تجهیزاتی که با قیمت‌های بالا به کشور وارد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر یک روزه خود با شهر کاشان در جمع خبرنگاران این شهر با بیان اینکه قطعات و تجهیزات تولید فرش ماشینی با قیمت‌های بالایی خریداری می‌شود، بیان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تولید داخلی این تجهیزات حمایت می‌کند. برخی شرکت های دانش بنیان، صنایع نرم و خلاق مستقر در کاشان، ظرفیت های خوبی برای تولید این قطعات و تجهیزات دارند.

به گفته رییس بنیاد ملی نخبگان، باید روی قیمتا‌های بالای خرید این تجهیزات از دیگر کشورها حساس باشیم و با حمایت از تولید داخل، نیازهای این شهر به قطعات و تجهیزات تولید فرش ماشینی را تامین کنیم.

ستاری ادامه داد: در سفر امروز شاهد پیشرفت خوبی در شکل‌گیری مراکز نوآوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع نرم و خلاق شهر کاشان هستیم. بیشتر این پیشرفت‌ها در حوزه صنایع خلاق این شهر اتفاق افتاده است. صناعی خلاقی که ظرفیت بالایی در این شهر دارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین بیان کرد: باید بر روی تولید گل محمدی و اسانس‌های مختلف در شهر کاشان، تمرکز کنیم. این استان شرایط مساعدی برای توسعه صنایع خلاق مختص منطقه خود دارد.

رییس بنیاد ملی نخبگان در ادامه تاکید کرد: تولید دستگاه ژاکارد الکترونیک در این شهر هم یکی دیگر از اتفاقات خوب فناورانه در این شهر است. دستگاهی که برای نخستین بار در کشور تولید شده و باید ادامه یابد. ما باید تلاش کنیم نیاز 2 هزار تا 2500 شانه مرود نیاز شهر که تا امروز از دیگر کشورها وارد می شد توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع نرم و خلاق خودمان تامین شود.     

ستاری در پاسخ به سوالی مبنی بر شرایط دانش‌بنیان‌ها در تولید واکسن کرونا، گفت: تلاش‌ها در این حوزه با ورود 6 شرکت ادامه دارد، اتفاقات خوبی هم در این زمینه داریم اما قرار است همه اطلاعات در زمینه تولید واکسن کرونا تنها از کانال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شود.

تاریخ انتشار : 1399/08/06
کد : 100413
تعداد بازدید: 126

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601