دوشنبه 10 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

بیمه تکمیلی درمان ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص یافت

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با یک شرکت بیمه بازرگانی قراردادی منعقد کرد تا بسته‌های بیمه‌ای ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان را به آنها عرضه کند. در این راستا این شرکت‌ها تا 30 آبان فرصت دارند تا در طرح بیمه تکمیلی درمان ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت‌نام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ این قرارداد که با شرکت بیمه ایران منعقد شده است، بسته‌های بیمه‌ای مختلفی را مانند بیمه مسئولیت و آتش‌سوزی در بر می‌گیرد. طرح بیمه تکمیلی درمان بیمه ایران ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان نیز یکی از خدمات ارائه شده در قالب این تفاهم‌نامه دوجانبه است.

طرح بیمه تکمیلی درمان بیمه ایران برای شرکت‌های دانش‌بنیان، از 1 تا 30 ابان ماه سال جاری در حال اجرا است. خرید بیمه تکمیلی درمان در این طرح از طریق نمایندگی‌های بیمه ایران امکان‌پذیر است.

شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند از طریق نمایندگی‌های این شرکت یا سایت مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از جزئیات این طرح مطلع شوند.

البته تعهدات شرکت بیمه ایران در این طرح مازاد بر تعهدات بیمه اجتماعی و دیگر بیمه‌های درمانی است. شرکت بیمه ایران در قالب این بیمه‌نامه، سه طرح مختلف ارائه داده است و هر یک از شرکت‌های دانش‌بنیان صرفاً می‌توانند یکی از این سه طرح را به مدت یک سال انتخاب کنند.

بر اساس اعلام این شرکت، در بیمه‌های درمانی باید حداقل 50 درصد از افراد شرکت به همراه اعضای خانواده آنها بیمه شوند. ملاک این ارزیابی لیست تامین اجتماعی و یا دیگر بیمه‌گران پایه خواهد بود.

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تلاش دارد تا با گسترش چتر بیمه در سراسر زیست‌بوم نوآوری کشور، در راستای کاهش نگرانی و چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور، گام بردارد. بر این اساس تا کنون خدمات بیمه‌ای بسیار متنوعی به این شرکت‌ها و واحدهای تولیدی عرضه شده است.  

یکی از 140 بسته خدمتی ارائه شده از سوی معاونت علمی و فناری ریاست‌جمهوری، به سرفصل بیمه اختصاص دارد. این بسته‌های خدمتی تنها محدود به بیمه‌های بازرگانی مانند بیمه آتش‌سوزی و سرقت نیست و موارد متنوع دیگری را نیز مانند بیمه تکمیلی درمان را در خود جای داده است. با توجه به نرخ ویژه این بیمه‌نامه‌ها و شرایط خاص آنها، شرکت‌های دانش‌بنیان تمایل دارند تا از این نوع بیمه‌نامه‌ها استفاده کنند.

تاریخ انتشار : 1399/08/06
کد : 100409
تعداد بازدید: 93

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601