دوشنبه 10 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

افزایش مهارت‌های اجتماعی راهی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

کارگاه راه‌های پیشگیری از اعتیاد در میان جوانان به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی و همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری برنامه‌های تربیتی با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، «کارگاه راه‌های پیشگیری از اعتیاد در میان جوانان» به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی و همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی برگزار شد.

دراین کارگاه، نیکزاد؛ رییس اداره مشاوره و خدمات روانشناختی دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان‌شمالی به معرفی مواد مخدر رایج در سطح دانشگاه‌ها و علل گرایش به هرکدام از مواد پرداخت و تصورات اشتباه رایج به مصرف سیگار و سایر مخدرها و عوارض هرکدام از این مواد را مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: تقویت زیرساخت‌های مبارزه با مواد مخدر اعم از افزایش مهارت‌های زندگی، ایجاد نشاط و شادابی، گسترش امکانات تفریحی و غیره به عنوان زیربنای روش‌های زندگی در هر جامعه می‌تواند ارتقاء پیشگیری و مقابله در مورد آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و داروهای روانگردان را افزایش دهد.

نیکزاد ادامه داد: بدون‌تردید مصرف مواد مخدر در جامعه یکی از اصلی‌ترین معضلات اجتماعی است؛ بنابراین اجرا و استقرار برنامه‌های ارتقایی و پیشگیرانه بیش از پیش احساس می‌شود چراکه اعتیاد می‌تواند هر نوع محیط اعم از محیط‌های دولتی، صنعتی، خدماتی، خصوصی و خانوادگی را تهدید کند.

ادامه این کارگاه بر هدف ارتقاء سطح آگاهی و بینش دانشجویان نسبت به آسیب‌های اجتماعی، آشنایی با مواد مخدر، نشانگان و عوارض اعتیاد متمرکز بود و مباحثی همچون سبک‌های تربیتی در محیط خانواده و اهمیت و نقش والدین در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بررسی شد.

تاریخ انتشار : 1399/08/03
کد : 100395
تعداد بازدید: 140

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601