دوشنبه 10 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

4 تفاهم‌نامه برای توسعه فناوری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی امضاء شد

کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، یکی از کانون‌های تشکیل شده با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است که تلاش دارد تا ارتباط بهینه‌تری میان هر سه بخش صنایع، دانشگاه و بازار ایجاد کند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، یکی از کانون‌های تشکیل شده با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است که تلاش دارد تا ارتباط بهینه‌تری میان هر سه بخش صنایع، دانشگاه و بازار ایجاد کند. این کانون در سال جاری با امضای 4 تفاهم‌نامه با بخش‌های مختلف، تلاش کرد تا در این حوزه رونق بیشتری ایجاد کند.
 

انعقاد تفاهمنامه با صنعت بومی سازی مواد غیرفلزی (ساصد) و امضای تفاهم نامه با مرکز متالوژی دانشگاه آزاد واحد زنجان در راستای توسعه فناوری در این حوزه و برقراری ارتباط با صنایع بزرگ، انجام گرفت.

همچنین کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، با رایزنی و امضای تفاهم نامه با برخی واحدهای بزرگ فعال در حوزه باطریسازی نسبت به ایجاد یک کنسرسیوم بزرگ در حوزه فناوری باطری اقدام کرد تا زمینه همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و صنایع بزرگ این حوزه فراهم شود.

با توجه به وجود ظرفیت‌های صادراتی قابل توجه در صنعت تجهیزات و مواد آزمایشگاهی کشور، شرکت‌های فعال در این حوزه همواره درخواست داشته‌اند تا زمینه صادرات این محصولات به خارج از کشور تسهیل شود. در این راستا این کانون با بررسی و امکان سنجی بازار کشورهای سوریه و آذربایجان برای ورود شرکت‌های فناور زیرمجموعه کانون به این مقاصد صادراتی گام برداشت. بر اساس نتایج این امکان سنجی، شرکت‌های زیرمجموعه این کانون اطلاعات دقیقی از نیازهای این کشورها و چگونگی تعامل با خریداران بین‌المللی را دریافت کردند.

امضای تفاهم نامه با مرکز نوآوری شهرداری تهران نیز دیگر اقدام این کانون است که برای توسعه هر چه بیشتر تعامل و همکاری با مدیریت شهری صورت گرفته است.

با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزاری رویدادهای کارآفرینانه برای ترغیب هر چه بیشتر فعالان فناور است، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت با  صندوق نوآوری و شکوفایی به توافق رسید تا در سال جاری 4 رویداد کارآفرینی برگزار کند.

افق‌های کاری

برگزاری نمایشگاه در 4 حوزه مختلف نفت، نانو، تجهیزات راهبردی و مواد، از جمله اهدافی است که این کانون برای ماه‌های پیش‌رو تعیین کرده است.

ایجاد مرکز نوآوری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت نیز از جمله برنامه‌های کانون است که در صورت تحقق می‌تواند تحرک قابل توجهی در زیست‌بوم نوآوری این رشته ایجاد کند.

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با تشکیل کانون‌های هماهنگی دانش،صنعت و بازار در حوزه‌های مختلفی مانند رنگ و رزین، پسماند و فناوری اطلاعات تلاش کرده است تا ارتباط قوی‌تری میان سه رکن اساسی پیشرفت در تولید (صنعت، دانشگاه، بازار) ایجاد کند.

تاریخ انتشار : 1399/07/30
کد : 100387
تعداد بازدید: 461

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601