جمعه 7 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

پژوهش‌‌های حوزه مهاجرتی حمایت می‌شود

چندی پیش سالنامه آماری مهاجرتی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط رصدخانه مهاجرت ایران منتشر شد. سالنامه‌ای که اطلاعات و تحلیل‌های جامعی را از وضعیت مهاجرت کشور در حوزه‌های گوناگون ارائه می‌کند. اما این روند ادامه دارد و این رصدخانه تلاش می‌کند با اعلام فراخوان حمایت از پایان نامه تحصیلات تکمیلی و جذب دستیار کارآموز پژوهشی در حوزه مهاجرت، راه برای توسعه پژوهش‌های این حوزه هموار ‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رصدخانه مهاجرت ایران وابسته به پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف از پایان نامه‌ و رساله‌های تحصیلات تکمیلی مرتبط با حوزه مهاجرت های بین‌المللی در زمینه‌های جابه‌جایی تحصیلی دانشجویان، مهاجرت‌های کاری و اقتصادی، مهاجرت‌های اجباری و پناهجوئی و همچنین مهاجرت‌های محیط زیستی و اقلیمی به صورت مالی و پژوهشی حمایت می‌کند.

علاقمندان همچنین می‌توانند در طرح  کارآموزی پژوهشی در نیمسال دوم 1399 شرکت کنند و توانمندی و تجربه‌های خود را در حوزه پژوهش‌های مهاجرتی توسعه دهند.

این پژوهش‌ها از تمامی دانشجویان و پژوهشگران حوزه‌های علوم انسانی فراخوان می‌کند و هر یک از گرایش‌ها و حوزه‌های دیگری که علاقه مندی‌های تحقیقاتی در زمینه مهاجرت های بین المللی می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

پژوهشگران و طرح‌های انتخاب شده در این فراخوان، فرصت  مشارکت و یا همکاری در انتشار مقالات علمی بین المللی و استخراج گزارش‌های تحقیقاتی خواهند داشت.

در قالب این طرح، رساله‌های دکتری تا سقف 80 میلیون ریال همراه با مشاوره پژوهشی و دسترسی به آمار مهاجرتی حمایت می‌شوند. همچنین پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد تا سقف 40 میلیون ریال به همراه مشاوره پژوهشی بهره می‌برند و برای تکمیل طرح خود به آمار مهاجرتی دسترسی خواهند داشت.

همچنین متقاضیان کارآموزی یا دستیار پژوهشی، از پرداخت کمک‌هزینه ماهیانه و آموزش در حوزه مطالعات مهاجرتی همراه با گواهینامه پایان دوره بهره‌مند خواهند شد.

علاقمندانی که قصد دارند در این فراخوان حضور داشته باشند و از حمایت‌های رساله و یا پایان‌نامه بهره‌مند شوند می‌بایست پروپوزال تحقیقاتی، توصیه نامه از استاد راهنما و یا مشاور را به همراه پیشینه کاری و تحصیلی به دبیرخانه رصدخانه مهاجرت ایران ارسال کنند.

ظرفیت این فراخوان محدود است و امکان ثبت درخواست تا زمان تکمیل ظرفیت امکان‌پذیر خواهد بود و با توجه به استقبال علاقمندان ضروری است تا متقاضیان درخواست‌هایشان را سریع‌تر ارسال کنند.

تاریخ انتشار : 1399/07/28
کد : 100375
تعداد بازدید: 106

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601