جمعه 7 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

حمایت از استانداردسازی خدمات آزمایشگاهی؛ 500 میلیون ریال اختصاص یافت

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان حمایت‌های شبکه از استقرار فرآیند استاندارد در مراکز عضو، گفت: سال گذشته 586 میلیون ریال برای این کار هزینه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان حمایت‌های شبکه از استقرار فرآیند استاندارد در مراکز عضو، گفت: سال گذشته 586 میلیون ریال برای این کار هزینه شد.

استانداردسازی خدمات آزمایشگاهی از مهم‌ترین اصولی است که به ارتقای این خدمات در کشور کمک می‌کند. به همین دلیل سال گذشته فرآیند استقرار استاندارد ISO/IECI17025 در 8 مرکز عضو شبکه آغاز شد. رضا اسدی‌فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره این موضوع، بیان کرد: سال گذشته حدود 6 مرکز موفق به استقرار این استاندارد شدند.

به گفته وی، 12 مرکز عضو هم موفق به تجدید گواهی استقرار استاندارد شدند. سال گذشته شبکه 50 درصد هزینه قرارداد مشاوره، ممیزی استقرار استاندارد در مراکز عضو و برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با استقرار استاندارد را در دستور کار قرار داد.

اسدی‌فرد ادامه داد: مجموع این حمایت‌ها در سال گذشته مبلغ 586 میلیون ریال بود. کاری که قطعا به حفظ سرمایه‌ها و دارایی‌های کشور کمک می‌کند.

تاریخ انتشار : 1399/07/28
کد : 100374
تعداد بازدید: 79

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601