جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت برگزار شد

سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی به همت بنیاد نخبگان فارس و به صورت مجازی برگزار شد.

مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی به همت جمعی از نخبگان و مستعدان‌برتر استان فارس و با حمایت بنیاد نخبگان استان از تابستان سال ۹۴ شروع شد و از بهار سال ۹۷ تا زمستان سال ۹۸ برای ۴۴۵ نفر از دانش‌آموزان شهرستان‌های استهبان، خنج، لامرد، فیروزآباد و نواحی چهارگانه شیراز برگزار شد.

از این تعداد شرکت‌کننده، بعد از سه مرحله ۹۷ نفر موفق به حضور در مرحله چهارم و سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌‎پردازی شدند که این تعداد در مرحله چهارم ضمن ارائه پروژه‌های نهایی خود، در کارگاه‌های آموزشی و دیگر برنامه‌های توانمند‌سازی به صورت مجازی شرکت کردند.

در مدت برگزاری جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی تعداد ۷۱ پروژه در حوزه‌های مختلف پژوهشی، ادبی و کتاب‌خوانی مورد ارزیابی قرار گرفت که برای ارزیابی پروژه‌ها به صورت مجازی در مدت ۳ روز از ۳۰ مردادماه تا ۳۱ شهریور ماه، ۸ پنل موازی داوری در فضای مجازی در نظر گرفته شده بود.

در هر پنل بنابر موضوع انتخابی ۲ داور تخصصی به ارزیابی ارائه دانش‌آموز پرداختند و در ادامه برنامه دانش‌آموزان در ۴ وبینار با موضوعات عمومی «هوش هیجانی»، «خودشناسین، «مدیریت زمان» و «انواع تفکر» شرکت کرده و پس از آن در وبینارهای تخصصی و تکمیلی «روش پژوهش فنی و مهندسی»، «روش پژوهش علوم‌انسانی»، «ادبی و کتابخوانی» شرکت کرند.

در نهایت با اعلام نتایج نهایی، ۶۳ نفر از شرکت‌کنندگان با کسب مقام اول به عنوان «سفیر خلاقیت» در شهرستان خود انتخاب شدند و ۱۹ نفر از آنان از طرف مجمع خیران نخبه‌پرور فارس به مدت حداقل یک سال «جایزه تحصیلی و توانمندسازی امید» را دریافت کردند.

همچنین ۳۱ نفر با کسب مقام دوم، علاوه بر دریافت لوح تقدیر و هدیه به عنوان عضو افتخاری کمیته علمی مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی انتخاب شدند و ۳ نفر هم رتبه سوم را کسب کردند.

تاریخ انتشار : 1399/07/23
کد : 100360
تعداد بازدید: 979