شنبه 8 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان فارس مطرح کرد:
سهم مهم دانشگاه در حیات اجتماعی و زیست‌بوم کارآفرینی

شریف گفت: دانشگاه‌های کشور نمی‌توانند و نباید در برابر رشد سریع جهان در عرصه‌های مختلف علوم و فناوری بی‌تفاوت باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در «بیست‌ودومین همایش ملی دولت، دانشگاه و صنعت» که به صورت مجازی و همزمان در شیراز و در تهران برگزار شد، حبیب شریف؛ رییس بنیاد نخبگان فارس گفت: تعامل دانشگاه و جامعه در گرو وجود نسبت معنادار بین تولید علم و ایجاد بهبود و ارتقای زیست اجتماعی عالمانه و متعهدانه است.

وی افزود: دانشگاه باید در حیات اجتماعی سهم و نقش داشته باشد و تولیدات علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها باید معطوف به مسائل و مشکلات جامعه در حال و آینده باشد.

رییس بنیاد نخبگان فارس با شمردن بعضی از اجزای اکوسیستم کارآفرینی، ادامه داد: رسالت دانشگاه‌ها کمک به ایجاد فرهنگ کارآفرینی در سطوح مختلف جامعه اعم از آموزش‌وپرورش و آموزش عالی است. فرهنگ‌سازی، ترویج و تربیت نیروی‌انسانی مستعد برای ورود به عرصه‌های نو ارزش‌آفرینی، حداقل توقع جامعه از اساتید دانشگاه است.

شریف تصریح کرد: در این رهگذر شناسایی و هدایت استعدادهای‌برتر در بین مخاطبان دانش‌آموزی و مهیا کردن آنان برای ورود به این اکوسیستم زمانی عملیاتی می‌شود که مربیان آموزش‌وپرورش، آموزش‌های لازم را کسب کنند. این مهم یکی  از رسالت‌های اصلی دانشگاهیان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: توجه ویژه به تحولات روز دنیا در حوزه علم و فناوری، ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم و انقلاب صنعتی چهارم از محورهای مهم و تاثیرگذار در این رویکرد بود.

تاریخ انتشار : 1399/07/09
کد : 100282
تعداد بازدید: 114

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601