دوشنبه 28 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

اصفهانی:
مشارکت نخبگان، صنعت خاویار را متحول می‌کند

رییس بنیاد نخبگان گیلان با اشاره به نقش مهم نخبگان در توسعه منطقه‌ای، گفت: مشارکت نخبگان و مستعدان‌برتر می‌تواند صنعت خاویار را متحول کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای فعالیت‌های علمی، فرهنگی و تحقیقاتی و با هدف آشنایی استعدادهای برتر استان گیلان و سایر استان‌های کشور با تولید و فرآوری صنعت خاویار و تعامل سازنده با موسسه تحقیقات بین‌المللی تاسماهیان دریای خزر (چالش‌ها و راهکارها)، برنامه بازدید از موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر به صورت مجازی برگزار شد.

در این برنامه، مسعود اصفهانی؛ رییس بنیاد نخبگان استان گیلان با تأکید بر اینکه موسسه تحقیقات بین‌المللی تاسماهیان دریای خزر از صنایع صاحب‌سبک در کشور و استان است، گفت: مشارکت نخبگان و استعدادهای‌برتر می‌تواند رونق صنعت خاویار کشور را تسریع کند.

وی افزود: افزایش همکاری و تعامل بین نهادها و واحدهای صنعتی  با نخبگان بومی می‌تواند سبب ارتقاء کیفی و کمی محصولات و زمینه‌ساز توسعه بومی باشد.

در این بازدید، محسن؛ معاون پژوهشی موسسه تحقیقات بین‌المللی تاسماهیان دریای خزر نیز گزارشی از موسسه و دستاوردها و فناوری‌های جدید این مرکز تحقیقاتی ارائه داد و از آمادگی این موسسه برای ارائه خدمات به جامعه نخبگانی کشور و استفاده از ظرفیت نخبگان در اجرای پروژه‌های مشترک و همچنین حمایت از پایان‌نامه‌های استعدادهای برتر خبر داد.

بازدید آن‌لاین از قسمت‌های مختلف موسسه تحقیقات تاسماهیان دریای خزر شامل: سالن تکثیر و نگهداری ماهیان خاویاری وحشی، سالن تعیین جنسیت، آزمایشگاه فریزکردن اسپرم، آزمایشگاه بیماری شناسی و اکولوژی ماهیان خاویاری، طریقه پرورش انواع ماهیان خاویاری و استحصال خاویار در سالن‌های آزمایشگاهی، از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

 

تاریخ انتشار : 1399/07/08
کد : 100279
تعداد بازدید: 91

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601