سه شنبه 29 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

به منظور هدایت تحصیلی استعدادهای دانش‌آموزی/
کارگاه انتخاب رشته دانشگاهی برگزار شد

کارگاه انتخاب رشته دانشگاهی به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری برنامه‌های هدایتی و به منظور هدایت‌تحصیلی دانش‌آموزان مستعد، کارگاه انتخاب رشته دانشگاهی به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه، رشته‌های دانشگاهی پرطرفدار گروه‌های ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر بیان و سپس آیندۀ شغلی هر یک از رشته‌ها تشریح شد. مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی صنایع و مهندسی معماری، ازجمله رشته‌های ریاضی بود که در این نشست به آنها اشاره شد.

پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، داروسازی، تکنولوژی پزشکی هسته‌ای، علوم آزمایشگاهی، دامپزشکی، علوم تغذیه، رادیولوژی، روانشناسی نیز از رشته‌های مدنظر در گروه علوم‌تجربی بودند که در این کارگاه مورد بررسی قرار گرفتند.

در گروه علوم‌انسانی نیز آینده شغلی و مقتضیات رشته‌های حقوق، مدیریت کسب‌وکار (MBA)، روانشناسی، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، حسابداری، مدیریت امور بانکی، تبیین شد.

تشریح توانمندی‌های مورد نیاز برای ادامه تحصیل در رشته‌های مترجمی زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات زبان انگلیسی به عنوان سه رشته پرمتقاضی در گروه زبان‌های خارجه و سینما، طراحی صنعتی، بازیگری، عکاسی، نقاشی، گرافیک به عنوان پراستقبال‌ترین رشته‌های شاخه هنر، از دیگر موضوعات این کارگاه بود.

تاریخ انتشار : 1399/07/08
کد : 100278
تعداد بازدید: 101

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601