پنج شنبه 13 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

حبیب شریف:
اساتید دانشگاه نقش اصلی در آماده کردن دانشجویان برای ورود به حوزه کارآفرینی دارند

رییس بنیاد نخبگان فارس گفت: اساتید دانشگاه‌ها به عنوان جامعه نخبگان کشور، نقش اصلی در آماده کردن دانشجویان برای ورود به حوزه کارآفرینی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری کارگاه‌های تربیتی و به منظور توسعه فرهنگ کارآفرینی و اشتغال‌زایی، ‌«کارگاه رسالت اساتید دانشگاه‌ها در تشکیل اکوسیستم کارآفرینی» با همکاری بنیادهای نخبگان استان‌های فارس و بوشهر برگزار شد.

در این کارگاه، حبیب شریف؛ رییس بنیاد نخبگان فارس ضمن بر شمردن فرصت‌های موجود در کشور برای کارآفرینی، به بررسی علل عدم‌شکل‌گیری سریع اکوسیستم کارآفرینی، عدم‌ایجاد ارتباط دانشگاه با صنعت، عدم‌توجه بعضی از مدیران دانشگاه‌ها به حرکت در سمت دانشگاه‌های نسل سوم و یا جامعه‌محور اشاره کرد.

وی افزود: اساتید دانشگاه‌ها به عنوان جامعه نخبگان کشور، نقش اصلی در آماده کردن دانشجویان برای ورود به حوزه کارآفرینی دارند.

شریف با بیان اینکه زمینه‌سازی ایجاد فضای نوارزش‌آفرینی مستلزم داشتن اعتقاد و باور مدیران است، ادامه داد: بسیاری از مهارت‌های مورد نیاز برای ورود به اکوسیستم کارآفرینی، در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس نمی‌شود و به همین دلیل خروجی آموزشی فاقد مهارت‌های لازم برای اثرگذاری ملموس در جامعه است.

رییس بنیاد نخبگان فارس تصریح کرد: با اصلاح نگرش‌ها به مقوله علم و کارآفرینی، تغییرات و پیشرفت‌های زائد‌الوصفی در جوامع پیشرفته رخ داده است. رشد و توسعه فناوری‌های نوین و تغییر معادلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شرایط جدیدی را برای آینده رقم می‌زند.

وی تأکید کرد: حرکت دانشگاه‌ها از نسل‌های اول و دوم و تبدیل آنها به دانشگاه‌های نسل سوم و جامعه‌محور و همچنین انقلاب صنعتی چهارم، مبین آن است که دانشگاه‌های فعلی کشور نمی‌توانند در برابر تحولات فوق‌الذکر پایدار بمانند.

لازم به ذکر است، مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه خلیج‌فارس، دانشگاه شیراز و بنیاد بین المللی خوارزمی، از دیگر همکاران در برگزاری این کارگاه بودند.

تاریخ انتشار : 1399/07/07
کد : 100267
تعداد بازدید: 116

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601