سه شنبه 6 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان البرز:
تسهیلات بنیاد ملی نخبگان با توجه به نیازهای تخصصی اعطا می‌شود

نبییونی ضمن تشریح آیین‌نامه‌ها و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان گفت: این تسهیلات بنا بر مقتضیات و ضروریات هر رده از جامعه نخبگان متفاوت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمد نبیونی؛ رییس بنیاد نخبگان استان البرز در جمع مدیران آموزشی و اعضاء هیئت‌علمی دانشگاه خوارزمی، ضمن اشاره به تاریخچه بنیاد ملی نخبگان، گفت: این بنیاد علاوه بر حوزه‌های علمی در سایر حوزه‌ها نظیر هنری، ادبی، قرآنی و حوزوی، نخبگان و مستعدان را شناسایی و حمایت می‌کند.

وی افزود: در این مدت، بنیاد نخبگان استان البرز نیز عملکرد مطلوبی در شناسایی و حمایت از استعدادهای‌برتر بومی داشته است.

نبییونی با اشاره به تسهیلات اعطایی به اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان مستعدبرتر، ادامه داد: تسهیلات با توجه به نیازهای تخصصی و مقتضیات هر کدام از مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا اعطا می‌شود که از آن جمله می‌توان به کمک‌هزینه کارآفرینی، کمک‌هزینه ارتباطات علمی، کمک‌هزینه پایان‌نامه، بیمه تکمیلی، کمک هزینه ازدواج در مقطع کارشناسی اشاره کرد.

رییس بنیاد نخبگان البرز یادآور شد: برای دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکترا نیز همه تسهیلات کارشناسی با اعتبارات بیشتر در نظر گرفته شده و دانشجویان بر حسب اشتغال به تحصیل یا دانشجویان نو ورود، دو نوبت در سال می‌توانند برای بهره‌مندی از حمایت‌ها، در سامانه نخبگان ثبت‌نام کنند.

وی در ادامه با اشاره به حضور استان البرز در دوره پنجم طرح هسته‌های پژوهشی مسئله‌محور (طرح شهید احمدی‌روشن) خاطرنشان کرد: اساتید منتخب در این طرح، از مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌های استان البرز به بنیاد ملی نخبگان معرفی و پروپوزال‌های پیشنهادی خود را در سامانه بارگذاری کردند.

نبییونی در پایان گفت: طرح شهید احمدی‌روشن در راستای رشد و شکوفایی بیش از پیش مستعدان‌برتر و زمینه‌سازی برای توانمندسازی و مهارت‌آموزی آنان و همچنین هدایت و جهت‌دهی فعالیت‌های نخبگانی به سمت حوزه‌های مورد نیاز کشور و تحت راهنمایی و مدیریت یکی از اساتید خبره طی ۹ ماه به صورت گروهی برای حل یکی از مسائل کشور اجرا می‌شود.

تاریخ انتشار : 1399/07/06
کد : 100263
تعداد بازدید: 219

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601