سه شنبه 6 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

فراخوان| صاحبان ایده برای توسعه کاربردهای نانوالیاف در صنعت پوشاک دعوت شدند

«کاربردهای نوین نانو الیاف در صنعت پوشاک پیشرفته» عنوان فراخوانی است که از فناوران، اعضای هیات علمی، دانشجویان و صاحبان دارای ایده دعوت می‌کند تا طرح‌های خود در این زمینه را برای تجاری‌سازی ارسال کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ فراخوان کاربردهای نوین نانوالیاف در صنعت پوشاک پیشرفته منتشر شد. مرکز صنعتی‌سازی نانو فناوری کاربردی با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری این فراخوان را منتشر کرد.

شناسایی حوزه‌های نوین کاربردهای نانو الیاف در صنعت پوشاک در این فراخوان دنبال می‌شود.

صنعت نساجی یکی از صنایعی است که فناوری نانو در آن کاربردهای فراوانی دارد. با استفاده از این فناوری الیافی در اندازه نانو تولید می‌شود که خواص ویژه‌ای به پارچه می‌دهند. پارچه‌های تولید شده به این روش تحولی در این صنعت ایجاد می‌کنند. این فراخوان نیز به دنبال طرح‌ها و ایده‌هایی در این حوزه است.

شرکت‌های فناور، گروه‌های پژوهشی، اعضای هیات علمی و دانشجویان می‌توانند طرح‌ و ایده‌های خود در این حوزه را ارسال و از این فرصت برای تجاری‌سازی محصول خود استفاده کنند.

منسوجات هوشمند با استفاده از نانو الیاف، استفاده از نانو الیاف در افزایش کارایی پوشاک، کاربرد نانو الیاف در تولید پوشاک با قابلیت استفاده در حوزه بهداشت و درمان، استفاده از نانو الیاف در پوشاک محافظ و ایمن، استفاده از نانو الیاف در ساخت برداشت‌کننده‌های انرژی قابل تعبیه در پوشاک و رفع چالش شست و شوی منسوجات دارای نانو الیاف با مواد شوینده برخی از محورهای پیشنهادی دارای اولویت در این فراخوان است.

توسعه کاربردهای نوین نانوالیاف در صنعت پوشاک پیشرفته هدف اصلی از انتشار این فراخوان است و از علاقه‌مندان، صاحبان ایده و طرح و فعالان این حوزه دعوت می‌شود تا ایده‌های خود را برای «استفاده از فناوری نانوالیاف در محصول نهایی» برای دبیرخانه چالش‌های فناوری و نوآوری ایران ارسال کنند.

علاقمندان تا 8 مهر ماه سال جاری برای ارسال ایده‌های خود فرصت دارند و برگزیدگان از حمایت‌هایی مانند فراهم آوردن فضای کار و تحقیقات، تامین مواد اولیه، تامین تجهیزات و دستگاه مورد نیاز اجرای طرح و همراهی تا مرحله تجاری‌سازی محصول بهره‌مند می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

تاریخ انتشار : 1399/07/05
کد : 100259
تعداد بازدید: 90

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601