سه شنبه 6 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال‌وبختیاری :
وقف علمی در راستای حمایت از نخبگان اشتغال پایدار ایجاد می‌کند

حجت‌الاسلام حسن امیری یادآور شد: باید موقوفات براساس نیاز واقعی جامعه باشد که امروز وقف علمی در راستایی حمایت نخبگان می‌تواند اشتغال پایدار در جامعه ایجاد کند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری در جامعه «انجمن خیرین یاوران وقف علم و فناوری» با حضور رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری، رییس دانشگاه شهرکرد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و رییس پارک علم‌و‌فناوری استان آغاز به کار کرد.

دراین مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن امیری؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز ضمن ارائه گزارشی در خصوص موقوفات چهارمحال‌وبختیاری، گفت: ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری در جامعه می‌تواند اثرات مثبتی در توسعه پایدار و نخبه‌پروری داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌و‌بختیاری، گفت: با توجه به اینکه وقف علمی در استان به خوبی فرهنگ‌سازی نشده و نمود عینی در جامعه پیدا نکرده است، برای مشارکت بیشتر مردم و هدایت نیت‌های آنان به سمت نیازهای روز به تبلیغات گسترده‌تری نیاز است.

حجت‌الاسلام حسن امیری یادآور شد: باید موقوفات براساس نیاز واقعی جامعه باشد که امروز وقف علمی در راستایی حمایت نخبگان می‌تواند اشتغال پایدار در جامعه ایجاد کند که به همین منظور اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان با همکاری بنیاد نخبگان استان، دبیرخانه وقف علم و فناوری را راه‌اندازی و مجمع خیرین را تاسیس کردند.

سعید کریمی؛ رییس دانشگاه شهرکرد با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف در جامعه نیازمند اهتمام تمام دستگاه‌های مربوط است، گفت: انتظار می‌رود واقفان با توجه به نیاز روز وقف خود را انجام دهند.

اسماعیل پیرعلی؛ رییس پارک علم و فناوری استان هم ترویج فرهنگ و تولید محتوا را یکی از الزامات وقف علمی در جامعه دانست و یادآور شد: این مجمع باید به صورت پروژه‌محور عمل کرده و بر افراد خاص علمی که نیازمند کمک هستند، تمرکز کرد.

در پایان نشست موافقت‌نامه توسط اعضاء اصلی مجمع خیرین یاوران وقف امضاء شد.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1399/07/05
کد : 100258
تعداد بازدید: 155

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601