سه شنبه 6 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری:
وقف علمی راهی برای نهادینه کردن فرهنگ نخبگانی و شاخصه‌های توسعه‌یافتگی است

«انجمن خیرین یاوران وقف علم و فناوری» با حضور رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و رییس دانشگاه شهرکرد، آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری در جامعه «انجمن خیرین یاوران وقف علم و فناوری» با حضور رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری، رییس دانشگاه شهرکرد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و رییس پارک علم‌و‌فناوری استان آغاز به کار کرد.

دراین مراسم، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری گفت: همکاری‌های بنیاد نخبگان استان با اداره‌کل اوقاف و دستگاه‌های علمی و پژوهشی استان می‌تواند در ترویج و اشاعه فرهنگ وقف در عرصه علم و فناوری، تقویت زیرساخت‌های توسعه فناوری و حمایت از مستعدان و ایده‌پردازان چشم‌انداز خوبی برای جامعه علمی کشور ترسیم کند.

وی افزود: فرهنگ وقف در حوزه علم و فناوری به کمک خیرین و واقفان می‌تواند مشکلات اشتغال نخبگان را برطرف کند که این مهم از راه‌های نهادینه کردن فرهنگ نخبگانی و شاخصه‌های توسعه‌یافتگی است.

بنیادیان ادامه داد: با آغاز به کار این مجمع می توان به مستعدان برتر و دانشجویان که گاها برای تبدیل ایده به محصول و تجاری سازی با مشکلات مالی مواجه می شوند کمک شایانی کرد و بتوان به نتیجه و هدف مورد نظر رسید. 

رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ وقف علمی در بین اقشار مختلف جامعه، گفت: فراهم کردن مسیر نخبگانی و حل مشکلات مادی و معنوی نخبگان و مستعدان، راه‌گشای بسیاری از مشکلات کشور است؛ علاوه بر آن، تخصیص موقوفات به مراکز علم و فناوری و جامعه نخبگانی منجر به تقویت اکوسیستم کارآفرینی و به بار نشستن ایده‌های نوآورانه خواهد شد.تاریخ انتشار : 1399/07/05
کد : 100257
تعداد بازدید: 132

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601