سه شنبه 6 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

به منظور رفع چالش‌های شناسایی استعدادها/
جشنواره تجارب برتر شهاب برگزار می‌شود

بنیاد نخبگان استان فارس و اداره‌کل آموزش و پرورش استان «جشنواره ملی تجارب برتر شهاب» را برگزار می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سه فرآیند «شناسایی»، «تربیت» و «هدایت» استعدادهای برتر از ضروریات آموزش و پرورش امروز است که اجرای برنامه ملی شهاب در راستای سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش، زمینه‌ای مناسب برای رشد و بالندگی استعدادهای دانش‌آموزی را فراهم کرده است.

اجرای این برنامه اثرگذار با چالش‌هایی مواجه است که بی‌شک تجربیات و ابتکارات آموزگاران توانمند و مجریان دلسوز آن می‌تواند گره‌گشای آنها باشد.

در این برهه اولین چالش‌ها در خصوص شین شهاب (شناسایی)، خود را بر مجریان و آموزگاران عرضه داشته‌اند، چه در زمینه چگونگی تشخیص استعداد، بسترسازی برای بروز استعداد و یا میزان توانمندی در هر یک از استعدادهای چندگانه، شناسایی اولین و مهمترین اصل در اجرای بهتر برنامه ملی شهاب است و از طرف دیگر با توجه به جدید بودن برنامه و عدم‌وجود اطلاعات کافی و لازم در نزد آموزگاران و مجریان این برنامه، قصد بر آن است که طی یک همایش علمی و کشوری، تجارب برتر در غلبه بر چالش‌های پیشروی شناسایی استعداد دانش‌آموزان، بصورتی علمی ارائه شوند تا با نتایج آن آموزگاران و مجریان این برنامه را در بهتر شناسایی استعدادها یاری شوند.

در همین راستا، بنیاد نخبگان استان فارس و اداره‌کل آموزش و پرورش استان با بهره‌گیری از توانمندی‌های ممکن «جشنواره ملی تجارب برتر شهاب» را برگزار می‌کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت‌نام، به سامانه بنیاد نخبگان استان فارس مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1399/07/05
کد : 100256
تعداد بازدید: 117

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601