پروژه ساخت واحد تولید کاتالیست آغاز شد؛ ستاری: صنعت پتروشیمی روندی رو به رشد دارد

عملیات اجرایی پروژه ساخت «واحد تولید کاتالیست BZN2» در مجتمع پلیمر کرمانشاه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در استان کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، عملیات اجرایی پروژه ساخت «واحد تولید کاتالیست BZN2» در مجتمع پلیمر کرمانشاه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در استان کرمانشاه آغاز شد.

این مجتمع در شهرک صنعتی بیستون قرار دارد. مجتمعی که با فعالیت نیروی متخصص خود لوله‌های مورد نیاز برای پروژه‌های آبیاری و گازرسانی را تامین می‌کند.  با آغاز عملیات اجرایی این پروژه نیز تولید کاتالیست با کاربرد در فرآیند تولید محصولات پلی اتیلن پس از گذرندان مراحل پیشرفته تحقیقاتی توسط پژوهشگران جوان شرکت پلیمر کرمانشاه  انجام می‌شود. محصولی که قرار است جایگزین کاتالیست ژاپنی شود.

این پروژه سال آینده به بهره برداری می رسد و با این اتفاق سالانه 50 تن کاتالیست در این مجمتع تولید می شود.  این کاتالیست برای تبدیل اتیلن به پلی اتیلن کاربرد دارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم گفت: با تلاش نیروی متخصص فعالیت‎‌های خوبی در حوزه پتروشیمی انجام شده است که باعث ایجاد روندی رو به رشد در این صنعت شده است. امیدوارم این روند با همچنان با قدرت در کشور ادامه یابد و کشور صاحب صنعت پتروشیمی شود.

ستاری همچنین بیان کرد: صنعت نیازها و تجهیزات خود را می‌سازد، تا زمانی که محصولات مورد نیاز را در کشور نسازیم صاحب صنعت نیستیم و فقط کارخانه داری می کنیم.

تاریخ انتشار : 1399/06/29
کد : 100215
تعداد بازدید: 461